حضور بیش از ده هزار نفر زائر در هشت روز اول طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده سید محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه
حضور بیش از ده هزار نفر زائر در هشت روز اول طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده سید محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه
حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت در هشت روز نخست اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده سید محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه بیش از ده هزار نفر زائر به این بارگاه مطهر مشرف شدند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز ، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت در هشت روز نخست اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده سید محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه بیش از ده هزار نفر زائر به این بارگاه مطهر مشرف شدند.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت در قالب طرح نوروزی آرامش بهاری برنامه های مختلف فرهنگی اجتماعی و قرآنی در بقعه متبرکه امامزاده محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه در طول ایام نوروز برگزار می شود.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت در طول ایام نوروز در قالب خیمه معرفت طرح نوروزی آرامش بهاری ، غرفه کودک و نوجوان ، غرفه پاسخگویی به سوالات شرعی ، غرفه فرزند آوری و جمعیت با حضور مبلغین بومی و غیر بومی فعال است.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی تقویت باورهای اعتقادی، دینی و مذهبی و بهره برداری مطلوب از فضای معنوی بقاع متبرکه و امام‌زادگان را از جمله اهداف اجرایی طرح نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه برشمرد.

گفتنی است که آستان مقدس امامزاده سید محمود(محمید) علیه السلام در شیبی ناهموار در دامنه کوه بی‌سیتون (بی‌سیدون) بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد و ده کیلومتری قلعه رئیسی و شصت و هفت کیلومتری شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه واقع شده است.

این امام‌زاده دارای اولاد زیادی در بلاد وسیع کرانه‌های جنوبی خلیج‌ فارس و دامنه شمالی و شرق جبال زاگرس (استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان بهبهان، بنادر بوشهر، قسمتی از استانهای اصفهان، فارس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری) و سایر نقاط ایران و خارج از کشور است که به سادات «رضا توفیق» شهرت دارند.

امامزاده محمود علیه السلام یکی از مشهورترین بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که از زمان‌های گذشته مورد توجه مردم با ایمان و مکانی برای تمسک و توسل اهل معرفت بوده است.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: استقبال زائرین از برگزاری طرح نوروزی آرامش بهاری و شرکت در نماز جماعت یکی از ویژگی‌های مثبت و امیدوارکننده است که امیدواریم در مدت باقی مانده از ایام نوروز و در طول سال بستر و شرایطی فراهم شود که شاهد هر چه بیشتر این مهم باشیم و
جا دارد از متولی و عالم فاضل و شخصیت برجسته و مردمی حضرت آیت الله آمیر احمد تقوی که با همت بلند و اراده ای مثال زدنی که در بیش از ۳ دهه با مشارکت آحاد مردم منطقه و فرامنطقه در ساخت و تکمیل بارگاه امام زاده سیدمحمود اهتمام ورزیدند یاد کنیم و بر روح بلند آن فقید سعید درود می‌فرستیم.

عباس نصیرالاسلامی گفت: حضور کم سابقه زائرین از استان و استانهای همجوار و حتی استانهای دور دست در آستان مقدس امام زاده سیدمحمود این نوید را میدهد که ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی علی رغم وجود مشکلات و گرفتاریها نسبت به انجام و توجه به باورهای دینی و زیارت اماکن متبرکه و امام زادگان؛ مقید و معتقد هستند .

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از زحمات هیأت امنا، مدیر داخلی و خدام بقاع متبرکه مجری طرح نوروزی آرامش بهاری جهت اجرای خوب این ویژه برنامه تقدیر و تشکر بعمل آورد.

اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده سید محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه

اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده سید محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه

اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده سید محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه

Visits: 59