اجرای دویست برنامه در قالب  سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد
اجرای دویست برنامه در قالب  سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد
سوگواره بصیرت عاشورایی با اجرای مراسمات دهه اول محرم در بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی با اجرای مراسمات دهه اول محرم در بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و در فضای باز برگزار شد.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: پنج هزار پرس غذا در سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد تهیه و توزیع گردید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای دویست برنامه در بقاع متبرکه شاخص استان ، برپایی شش کاروان و دسته عزاداری و حضور بیست مبلغ از دیگر برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، اقدامات صورت گرفته در استان توسط بقاع متبرکه به این صورت اعلام کرد: آماده سازی فضاهای روباز و جایگاه در بقاع متبرکه – اجرای مراسم تعویض پرچم بقاع و مراسم اذن عزا در شب اول محرم – برگزاری مراسمات عزاداری در صحن بقاع متبرکه با رعایت شیوه نامه ها و فاصله اجتماعی – برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی – برگزاری نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا در صحن بقاع متبرکه و خیابانهای اطراف – اجرای برنامه چهار پایه خوانی در تاسوعا و عاشورا حسینی – راه اندازی کاروان های عزا در مناطق مسکونی و خیابانها و برگزاری روضه های خانگی.

عباس نصیرالاسلامی در پایان از فعالیت های هیأت امنا و مرکز افق بقاع متبرکه در برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی و اصحاب رسانه و قلم استان در تبلیغ هر چه بهتر و بیشتر فعالیت های صورت گرفته در طول این دهه تقدیر و تشکر بعمل آورد.

Views: 2