برگزاری طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه(س) شهرستان گچساران
برگزاری طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه(س) شهرستان گچساران

طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه(س) از ۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۷ لغایت ۱۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ به مدت ۱۶ روز برگزار میگردد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه(س) از ۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۷ لغایت ۱۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ به مدت ۱۶ روز برگزار میگردد.

رامین چرومی گفت: از جمله برنامه های فرهنگی در طول طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه(س) برگزار میگردد میتوان به برپایی خیمه های معرفت،غرفه کودک و نوجوان،غرفه پاسخ گویی به مسائل شرعی،برگزاری نماز جماعت،برگزاری جشن میلاد امام علی(ع) ،مراسم وفات حضرت زینب(س)،مراسم شهادت امام موسی کاظم(ع) و برگزاری جشن مبعث پیامبر اکرم(ص) و … اشاره کرد.

روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال نیز به مانند سال های قبل سفره هفت سین همزمان با تحول سال نو در این بقعه متبرکه برپا خواهد شد.

چرومی گفت: به دلیل حضور تعداد بسیار زیاد کودک و نوجوان در بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه(س) که به همراه خانواده ها در طول طرح نوروزی آرامش بهاری در این بقعه متبرکه برای زیارت مشرف می شوند ، در دو نوبت صبح و عصر چهار کلاس برای کودکان در قالب غرفه کودک و نوجوان تشکیل خواهد شد. در این کلاس‌ها روخوانی قران، نقاشی، عفاف و حجاب و قصه گویی به کودکان آموزش داده می شود.

بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه(س) دختر بلافصل امام موسی کاظم(ع) در نزدیکی روستایی به همین نام در بخش مرکزی شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته است.

حرم مطهر امامزاده بی بی حکیمه(س) در شهرستان گچساران همانند مرواریدی در میان تنگه‌ای عظیم و طویل می درخشد و زائران و عاشقان اهل بیت علیهم السلام را از اقصی نقاط ایران اسلامی و کشورهای عربی به ویژه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به سوی خود می خواند.