شوق خدمت در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران / فعال بودن طرح های عمرانی در بقاع متبرکه شهرستان گچساران
شوق خدمت در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران / فعال بودن طرح های عمرانی در بقاع متبرکه شهرستان گچساران

فرزین بهمنی آزاد رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران گفت : با شوق خدمت به بقاع متبرکه ، امام زاده گان و زائرین فعالیت های فرهنگی و عمرانی در سطح این شهرستان فعال میباشد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز ، فرزین بهمنی آزاد رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران گفت : با شوق خدمت به بقاع متبرکه، امام زاده گان و زائرین فعالیت های فرهنگی و عمرانی در سطح این شهرستان فعال میباشد.

بهمنی آزاد گفت :ویژه برنامه های فرهنگی از جمله طرح نوروزی آرامش بهاری ، طرح بصیرت عاشورایی،سوگواره یاس نبوی،طرح تابستانی نشاط معنوی و … در بقاع متبرکه شاخص شهرستان انجام می شود.

بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه(س)

مهم ترین برنامه فرهنگی در سطح اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران در سالهای اخیر برگزاری کنگره ملی حضرت بی بی حکیمه(س) دختر امام موسی کاظم(ع) در آبان ماه سال ۱۳۹۳ میباشد.

بهمنی آزاد گفت : سقاخانه بقعه متبرکه بر روی پل دوم بتی حرم مطهر بصورت هشت ضلعی و پارکینگ حرم مطهر با مساحت حدودا سه هکتار تا پایان سالجاری تکمیل و به بهره برداری میرسد.

وی گفت : نصب پنجره و شیشه های حرم مطهر ، ساخت و تجهیز یک مکان ویژه در طبقه دوم حرم مطهر برای اجرای برنامه های فرهنگی مخصوص کودکان و کاشیکاری شبستان و رواق های حرم مطهر و کاشیکاری مسجد( هر دو قسمت برادران و خواهران) بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه(س) ، اجرا، تکمیل و کاشیکاری سر درب ورودی حرم مطهر (خواهران و بررادران) و کاشیکاری گنبد بقعه متبرکه از دیگر فعالیت های صورت گرفته در این حرم مطهر می باشد.

اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری برای هفتمین سال در بقاع متبرکه شاخص شهرستان گچساران

فرزین بهمنی آزاد گفت : طرح نوروزی آرامش بهاری در نوروز ۱۳۹۷ در پنج بقعه متبرکه حضرت بی‌بی حکیمه(س)، بقعه متبرکه کاکا مبارک(ع)، امامزاده جعفر (ع)، امامزاده اسماعیل (ع) و امامزاده قطب الدین (ع) در شهرستان گچساران اجرا شد.
وی بیان کرد: طرح نوروزی آرامش بهاری از ۲۸ اسفند هرسال برای زائران و مسافران نوروزی در جوار بقاع متبرکه شاخص شهرستان همراه با برنامه‌های فرهنگی آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران، همچنین از اعزام ۱۱ روحانی کارشناس و مبلغ دینی به بقاع متبرکه شاخص این شهرستان در ایام تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۷ خبر داد و گفت: برگزاری نماز جماعت و بازگو کردن احکام دین در دستور کار مبلغان اعزامی قرار داشت.
بهمنی آزاد ابراز داشت: گسترده شدن سفره هفت سین نوروزی، برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی و تبلیغ دینی، اسکان زائران، ایجاد فضای مناسب برای زائران، برگزاری نمایشگاه آرامش بهاری و مسابقات فرهنگی، پخش و توزیع بروشور امامزادگان و تأمین امنیت در بقاع متبرکه از جمله فعالیت‌های ستاد نوروزی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در نوروز است.

بقعه متبرکه امام زاده جعفر(ع)

بهمنی آزاد گفت : ساختمان بقعه متبرکه مادر امام زاده جعفر(ع) بنام حضرت بی بی آمنه خاتون(س) با زیربنا ۹۰۰ متر مربع بصورت کاملاً سنتی با ۴ عرق چین بزرگ هر کدام ۱۵۰ متر مربع و ورودی و شبستان به ارتفاع ۹ متر به زیربنا ۳۰۰ متر مربع با اجرای سقف گرد و سنتی به سبک معماری سنتی با طرحی بسیار زیبا و ساخت سردرب ورودی اصلی به ارتفاع ۱۲ متر که به محض ورود از این درب ضریح مطهر امامزاده جعفر(ع) به چشم میخورد، در حال ساخت میباشد.

وی افزود : از برنامه های آتی در این حرم مطهر می توان به این موارد اشاره کرد : ساخت دو سردرب دیگر یکی از سمت روستا امام زاده جعفر (ع) و دیگری از سمت جاده اصلی شیراز به اهواز و ساخت دیوارچینی ها وپنجره های بقعه متبرکه حضرت بی بی آمنه خاتون(س) میباشد.

بقعه متبرکه امام زاده اسماعیل(ع) چهاربیشه

بقعه متبرکه امام زاده اسماعیل(ع) در پنج کیلومتری شهر دوگنبدان واقع شده است. کاشیکاری هفت رنگ داخل ساختمان حرم مطهر و سر درب ورودی بقعه متبرکه به متراژ حدودی ۴۰۰ متر مربع و نصب پنجره های ساختمان امام زاده انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران گفت :کاشیکاری سر درب ورودی بقعه متبرکه اردیبهشت ماه سالجاری ( ۱۳۹۷) به پایان رسیده است و جا دارد از فعالیت های شبانه روزی هیئت امنا این حرم مطهر تقدیر و تشکر به عمل آورم.

فرزین بهمنی آزاد گفت :با همکاری اداره راه و شهرسازی شهرستان،هیئت امنا بقعه متبرکه تسطیح زمین های اطراف بقعه متبرکه و ایجاد پارکینگ در جوار قبرستان حرم مطهر و همچنین ساخت جایگاه برای استراحت زائرین و خواندن نماز برای میت در حال انجام می باشد.

بقعه متبرکه امامزاده شاه نظر مومن(ع)

فرزین بهمنی آزاد گفت : دیوار چینی اطراف بقعه متبرکه به متراژ تقریبی ۲۵۰ مترمربع و کاشیکاری سردرب ورودی به متراژ ۲۵۰ متر با کاشیکاری هفت رنگ انجام شده است.

بقعه متبرکه شاه ابوطالب(ع) در دهستان بی بی حکیمه

بقعه متبرکه امام زاده شاه ابوطالب(ع) که تا چند سال پیش زیر نظر استان فارس و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نورآباد اداره می شد، که با تحت پوشش قرار گرفتن توسط اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران از دو سال پیش عملیات عمرانی شروع و با تخریب ساختمان قدیمی و تسطیح محوطه اطراف بقعه متبرکه با همکاری بسیار فعالانه جناب آقای حیدری بعنوان عضو هیئت امنا حرم مطهر و همکاری مسئولین شهرستانی و استانی شروع که از جمله اقدامات موثر شرکت نفت گچساران آسفالت هشت کیلومتر جاده منتهی به ساختمان حرم مطهر از جاده اصلی و در اختیار گذاشتن هر نوع دستگاه ماشین آلات سنگین جهت پی کنی وتخریب ساختمان و محوطه سازی و دستگاه بتن و ساخت پل و در اجرای عملیات عمرانی در اختیار گذاشتن جرثقیل و کمپرسی و بیل مکانیکی و…. که سال ۹۶ اجرای فنداسیون با نصب بیس پلیت ها به متراژ ۱۵۵ متر مربع شروع و در سال جاری اجرای اسکلت بندی کامل ساختمان و اجرای بتن سقف با تیرچه و بلوک به متراژ ۱۵۵ متر مربع به ارتفاع ۶ متر انجام شده است.

بهمنی آزاد گفت : هم اکنون در حال انجام دیوار چینی ساختمان بقعه متبرکه با اجرای لغاز بندی دیوار ها و ساخت سردرب ورودی و پنجره با طرح ۵×۷ که ان شاالله در سالجاری به اتمام می رسد و در مرحله بعد ساخت درب های اصلی و پنجره ها و ساخت گنبد حرم مطهر در دستور کار قرار خواهد گرفت.