۳۲ هزار تن مواد منفجره تاکنون بر سر مردم غزه ریخته شده است
۳۲ هزار تن مواد منفجره تاکنون بر سر مردم غزه ریخته شده است
نماینده جنبش حماس گفت: بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی تا این لحظه در غزه تخریب شده است؛ ۲۰۰ هزار واحد مسکونی هم آسیب‌های جدی دیده اند، علاوه بر این ۳۲هزار تن مواد منفجره تا این لحظه بر سر مردم بی‌پناه غزه ریخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، همایش فصلی مدیران شهرداری تهران صبح امروز -۲۵ آبان‌ماه ۱۴۰۲- در محل سالن‌ همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران در ابتدای این برنامه به علیرضا زاکانی بابت دستاوردهای شهرداری تهران در سفر به چین برای توسعه زیرساخت‌های شهری ویژه شهروندان پایتخت جمهوری اسلامی ایران، تبریک گفت.

وی در ادامه با اشاره به ۳۹مین روز نبرد مقاومت علیه صهیونیست‌ها در غزه، اضافه کرد: رژیم اسراییل با کودک‌کشی تأسیس شد. بعد از ۷۴ سال جنایت اما طوفان الاقصی ماهیت واقعی صهیونیست‌ها را برای دنیا آشکار کرد.

نماینده حماس با یادآوری قتل‌عام مردم توفیقات نمایان مقاومت در عملیات هفت اکتبر، خاطرنشان کرد: تا این لحظه بالغ بر ۱۶ میلیارد دلار خسارت به تاسیسات زیرساختی این رژیم وارد شده است.

خالد قدومی با تأکید بر اینکه برنامه صهیونیست‌ها کوچاندن ساکنان غزه به دیگر کشورهای همسایه است، بیان داشت: این جنایتکاران مطلقاً قائل به حق حیات برای مردم فلسطین نیستند. اوباش و اراذل صهیونیست کاری جز تعرض به مقدسات ادیان آسمانی نمی‌دانند.

وی بابیان آنکه بیش از ۷۰۰۰نفر از شهروندان فلسطین هم‌اکنون دربند رژیم صهیونیستی گرفتار شده‌اند، اظهار کرد: این افراد عمدتاً از اقشار فرهیخته جامعه هستند. دکتر، مهندس، شهردار و نماینده مجلس.

نماینده حماس افزود: پس از طوفان الاقصی در هفت اکتبر ماهیت منطقه عوض شده است. اشغال‌گری باید به پایان برسد. سازمان‌های بین‌المللی متأسفانه مطلقا به فکر مردم آسیب‌دیده فلسطین نیستند.

خالد قدومی به برگزاری همایش سران عرب و مسلمان در ریاض اشاره کرد و گفت: این باعث تأسف است که حتی کشورهای عربی توان امدادرسانی و بازگشایی گذرگاه رفح را نداشتند.

وی افزود: بیش از ۱۱ هزار شهید تا این لحظه تقدیم مقاومت شده است. حدود ۷۰درصد از این تعداد زن و بچه و افراد سالخورده غیرنظامی هستند.

نماینده جنبش حماس اضافه کرد: بیش از ۵۰هزار واحد مسکونی تا این لحظه در قطاع غزه تخریب شده است. ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیز آسیب‌های جدی دیده است. ۳۲هزار تُن مواد منفجره تا این لحظه بر سر مردم بی‌پناه غزه ریخته شده است.

خالد قدومی به جنایت‌های دَدمنشانه صهیونیست‌ها علیه مراکز درمانی غزه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از ۲۵۵ مدرسه در غزه زیر بمباران اسراییلی‌ها تخریب شده است. صهیونیست‌ها هم‌چنین ۵۱ خبرنگار را تا این لحظه به شهادت رسانده‌اند. ۷۲ مسجد و ۳ کلیسا را نیز با خاک یکسان کردند.

وی اوضاع انسانی را در غزه بحرانی توصیف کرد و اعلام داشت: این اوضاع مفتضح رسوایی اخلاقی صهیونیست‌ها است. البته نتانیاهو درگیر بحران سیاسی هم هستند.

نماینده جنبش حماس در ایران تداوم‌ جنایت‌ها در قطاع غزه را در راستای منافع شخصی رهبران صهیونیست دانست و گفت: امروز جوانان فلسطینی قهرمانانه با لباس غیرنظامی در حال شکار تانک‌های اسراییلی هستند. تا این لحظه حدود ۲۲۰ تانک مرکاوا منهدم شده است.

خالد قدومی در خاتمه از ابتکار شهردار تهران برای فعال کردن ظرفیت‌های دیپلماسی شهری و مکاتبه با شهرداران پایتخت‌های مسلمان تشکر کرد و گفت: امروز مردم فلسطین بیش از هر زمان دیگری نیازمند کمک‌های اولیه پزشکی و بشردوستانه هستند.

Visits: 1