زندگی نامه حامد بهداد/بازیگر و خواننده
زندگی نامه حامد بهداد/بازیگر و خواننده
حامد بهداد متولد ۲۶ آبان ۱۳۵۲ در مشهد، بازیگر و نوازنده است، فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری تئاتر از دانشگاه آزاد تهران می باشد که از یک شرکت تبلیغاتی شروع بکار کرد و با کمک رامبد جوان وارد بازیگری شد

به گزارش پایگاه خبری شباویز،حامد بهداد با نام اصلی حامد تفنگ ساز صابری متولد ۲۶ آبان ۱۳۵۲ در مشهد می باشد. او که فرزند اول خانواده است یک برادر کوچک‌تر از خود به نام حسام دارد. خانواده حامد با شروع جنگ تحمیلی راهی نیشابور و سپس تهران و مجدد مشهد شدند.

حامد بهداد با قبولی در دانشگاه نیز به تهران آمد و در شرکت تبلیغاتی زیتون بعنوان دستیار به استخدام رامبد جوان در آمدو زندگی اش شکل جدیدی به خود گرفت.

 در ابتدا رامبد جوان او را به همایون اسعدیان پیشنهاد داد و نقش خود را در فیلم آخر بازی به حامد بهداد سپرد. اینگونه بود که حامد بهداد در سال ۱۳۷۹ به سینما وارد شد. او پس از سال ۱۳۷۹ تاکنون در فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی بازی کرده است و از جمله بازیگران مردِ موردتوجه در سینمای ایران بوده است و اخیرا حتی به شبکه نمایش خانگی نیز وارد شده است. او همچنین سابقه کار را با کارگردان‌های مختلفی دارد. بهداد همچنین علاوه‌بر عرصه نمایش، در حوزه موسیقی نیز فعالیت‌هایی کرده است.

بهداد طی سال‌های فعالیت بارها در نقش یک جوان عاصی و پرجنب و جوش قرار گرفته است و این تیپ شخصیتی را به نوعی به امضای بازی خود تبدیل کرده است. اولین بازی این‌چنینی بهداد در سال ۱۳۸۱ و همکاری با حمید نعمت الله در فیلم مورد توجه «بوتیک» بود. بهداد به واسطه هم‌بازی شدن با محمدرضا گلزار و البته اجرای درخشان خودش در فیلم بوتیک، توانست خود را در سینمای ایران مطرح کند.

حامد بهداد پس از بوتیک، برای اولین بار جلوی دوربین سامان مقدم قرار گرفت. حاصل اولین همکاری حامد بهداد و سامان مقدم فیلم «کافه ستاره» بود. او در این فیلم با افسانه بایگان و پژمان بازغی هم‌بازی بود. کافه ستاره با اینکه در جشنواره فیلم فجر به موفقیتی نرسید اما در جشنواره‌های مختلف داخلی، موفق ظاهر شد. حامد بهداد یک سال پس از کافه ستاره در سال ۱۳۸۳ برای بازی در فیلم تلویزیونی عروس کوهستان با یوسف سید مهدوی همکاری کرد.

یک سال گذشت و نوبت به بازی در فیلم روز سوم رسید؛ جایی که حامد بهداد جلوی دوربین محمدحسین لطیفی قرار گرفت. بازی حامد بهداد در نقش فواد به یکی از بازی‌های ماندگار این بازیگر تبدیل شد؛ نقش‌آفرینی‌ای که به نوعی امضای همیشگی حامد بهداد را که اکنون خیلی‌ها او را با آن می‌شناسند نیز به‌همراه داشت. بهداد در همان سال ۱۳۸۵ برای دومین بار با عبدالرضا کاهانی همکاری کرد؛ او این‌بار در فیلم «آدم» نقش صحت محبت را ایفا کرد. فیلم آدم با بازی حامد بهداد و مهتاب کرامتی در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی حضور داشت.

وی از همان بچگی به موسیقی علاقه داشته و گهگاه ترانه هایی هم می خوانده. اما به عنوان فعالیت جدی ، سال ۹۳ برای گروه دارکوب چند ترانه خواند بعد از آن در آلبوم ساعت ۲۵ رضا یزدانی هم با او همراهی کرد و یک تیتراژ هم برای سریال مثل یک کابوس خواند.

در سریال دندون طلا هم به عنوان خواننده آهنگ های قهوه خانه ای حضور پیدا کرده و تمام ترانه هایی که با توجه به نقش اش لازم است خوانده شود را با صدای خودش خوانده و همکاری با برزو ارجمند نیز داشته است.

Visits: 21