حماس خواستار تظاهرات گسترده مسلمانان در حمایت از غزه شد
حماس خواستار تظاهرات گسترده مسلمانان در حمایت از غزه شد
جنبش حماس از اعراب و مسلمانان خواست تا در مخالفت با جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، تظاهرات گسترده برگزار کنند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، جنبش حماس از اعراب و مسلمانان خواست تا در مخالفت با جنگ علیه نوار غزه که وارد سی و چهارمین روز شده، طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه تظاهرات گسترده برگزار کنند. 

از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا امروز، ۱۰۵۶۹ نفر شامل ۴۲۳۷ کودک، ۲۸۲۳ زن و دختر و ۶۳۱ سالمند شهید شده‌اند؛ به‌علاوه، گزارش‌هایی درباره بیش از ۳۰۰۰ مفقود و ۲۶۰۰۰ شهروند فلسطینی مجروح ثبت شده است.

حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه بایستی روزهای همبستگی با ملت فلسطین در نوار غزه، کودکان، زنان، بیماران و زخمی‌های آن‌ها و اعمال فشار بر رژیم اشغالگر و دولت آمریکا جهت توقف تجاوزات و نسل‌کشی علیه غیرنظامیان بی‌دفاع باشد». 

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، حماس با اشاره به تداوم تجاوزات وحشیانه رژیم اشغالگر علیه مردم غزه، ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی را به تشدید تحرکات و گسترش تظاهرات در تمامی شهرها و پایتخت‌ها فراخواند. 

این جنبش تأکید کرد که برگزاری این تظاهرات باید در حمایت از حقوق ملت فلسطین برای آزادسازی سرزمین، بازگشت آوارگان و تعیین سرنوشت ملت فلسطین و مخالفت با تجاوزات و حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی باشد. 

Visits: 1