حذف شرط‌ «پلاک فعال» برای بخشی از متقاضیان‌ سامانه یکپارچه خودرو
حذف شرط‌ «پلاک فعال» برای بخشی از متقاضیان‌ سامانه یکپارچه خودرو
مخاطبان فارس با ثبت پویشی خواستار شده‌اند که با حذف بند پلاک فعال، همه مردم اجازه خرید خودرو داشته باشند؛ شورای رقابت پیش از این شرط نداشتن پلاک فعال برای متقاضیانی که خودرو با عمر بیش از 5 سال دارند را در سامانه یکپارچه حذف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویشی با عنوان «با حذف بند پلاک فعال به همه مردم اجازه خرید خودرو بدهید» عنوان کرده‌اند که محدودیت‌های اعمال شده در طرح فروش سامانه یکپارچه از جمله داشتن پلاک فعال برای آن دسته از افرادی که دارای خودروی فرسوده هستند، مشکلاتی را به وجود آورده است به نحوی که آنها نمی‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

شورای رقابت براساس الحاقیه هیأت تجدید نظر، شرط موجود در بند ۴ ماده ۴ دستورالعمل خودرویی شورا توسط رئیس شورا و مرکز ملی رقابت را ابلاغ کرد. 

براین اساس در اطلاعیه شورای رقابت که در اواخر خرداد امسال منتشر شد‌، آمده است: تبصره الحاقی به بند ۴ ماده ۴ دستورالعمل ۵۴۳ شورای رقابت، توسط رئیس شورا و مرکز ملی رقابت به وزارت صمت، خودروسازان و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ابلاغ شد.

تبصره ابلاغی بر اساس رأی شماره ۱۲۷.۰۲.ه ت هیأت تجدید نظر شورای رقابت، به شرح زیر است:

«کسانی که دارای یک پلاک انتظامی فعال هستند و عمر خودرو موضوع پلاک مذکور، بیش از ۵ سال باشد از ممنوعیت فوق (ثبت‌نام در سامانه یکپارچه و خرید خودرو) مستثنی هستند»

هیأت تجدید نظر همچنین در جلسه ۲۵۸ خود اعتراض خودروسازان را نسبت به مصوبه ۵۴۳ شورای رقابت مورخ ۱۴۰۱.۱۱.۱۱ مردود اعلام کرده بود.

‌در بند ۴ ماده ۴ دستورالعمل خودرویی شورای رقابت که در ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ابلاغ شد، آمده بود که متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند امکان ثبت نام و خرید خودرو ندارند. 

Visits: 8