امیرعبداللهیان: رفتار غیرانسانی رژیم اسرائیل در قبال اسرای فلسطینی نمونه‌ای از ماهیت داعشی آن است
امیرعبداللهیان: رفتار غیرانسانی رژیم اسرائیل در قبال اسرای فلسطینی نمونه‌ای از ماهیت داعشی آن است
وزیر امور خارجه در نشستی در مقر سازمان ملل رفتار غیرانسانی رژیم اسرائیل نسبت به شهروندان اسیر فلسطینی در نوار غزه را نمونه و نشانه‌ای از ماهیت داعشی این رژیم خواند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که در رأس هیأتی به ژنو سفر کرده، در بدو ورود به مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو، در نشست عالیرتبه با موضوع «وضعیت حقوق بشر در سزمینهای اشغالی فلسطین، اعلامیه جهانی حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین‌المللی» با حضور تعدادی از وزرای خارجه کشورهای مختلف از جمله برخی کشورهای عربی و اسلامی و دیپلمات‌های ارشد شرکت کرد.

وزرای خارجه و برخی دیپلماتهای ارشد شرکت کننده در این نشست به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص بحران جاری فلسطین و راههای پایان دادن به حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم در غزه و کرانه غربی پرداختند.

امیرعبداللهیان در این نشست طی سخنرانی خود به بیان دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص وضعیت بحران فلسطین و شرایط نگران کننده انسانی غزه و کرانه غربی در نتیجه تداوم حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی پرداخت.

وزیر امور خارجه اقدامات دو ماهه اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را بدون تردید از مصادیق بارز جنایت جنگی و نسل‌کُشی خواند.
امیرعبداللهیان اقدام مؤثر برای توقف فوری حملات رژیم اسرائیل علیه غزه و توقف جنایات این رژیم در کرانه غربی و ارسال کمک‌های انسانی را وظیفه فوری جامعه بین‌المللی، سازمان ملل متحد و شورای امنیت سازمان ملل برشمرد.

وی از رفتار غیرانسانی رژیم اسرائیل نسبت به شهروندان اسیر فلسطینی در نوار غزه بعنوان نمونه و نشانه‌ای از ماهیت داعشی رژیم اسرائیل یاد کرد. 

امیرعبداللهیان تأکید کرد که عدم اقدام فوری برای توقف حملات وحشیانه رژیم آپارتاید اسرائیل علیه شهروندان در غزه، منجر به گسترش دامنه جنگ فراتر از شرایط جاری در منطقه خواهد شد.

به گزارش فارس، در این نشست وزرای خارجه عربستان سعودی، اندونزی و … نیز حضور داشتند.

Visits: 1