اعتراضات حامیان فلسطین در دو فرودگاه بزرگ آمریکا
اعتراضات حامیان فلسطین در دو فرودگاه بزرگ آمریکا
حامیان فلسطین در آمریکا، مسیرهای منتهی به 2 فرودگاه بزرگ این کشور را مسدود کردند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، روز چهارشنبه گذشته مسیرهای منتهی به دو مورد از بزرگترین فرودگاه های آمریکا در شهرهای نیویورک و لس آنجلس، به طور موقت و به دلیل برگزاری راهپیمایی حمایت از مردم غزه، مسدود شد. شرکت کنندگان در این راهپیمایی خواستار توقف سریع جنگ غزه و برقراری آتش‌بس شدند.

مسیرهای منتهی به فرودگاه جان اف کندی نیویورک، با توجه به حضور گسترده افراد در راهپیمایی حمایت از ملت فلسطین، به مدت ۲۰ دقیقه به کل مسدود شد. شرکت کنندگان در این راهپیمایی دست‌هایشان را به یکدیگر داده بودند و پلاکاردهایی را در حمایت از مردم فلسطین و علیه رژیم صهیونیستی در دست داشتند.

در عین حال، شماری از معترضان آمریکایی راه‌های منتهی به فرودگاه بین المللی لس‌آنجلس را نیز با موانع مختلف مسدود کردند. برخی گزارش‌ها از درگیری معترضان با نیروهای پلیس نیز خبر می دهند.

مقام های امنیتی و نیروهای پلیس در آمریکا گفته اند که ۲۵۶ نفر در جریان راهپیمایی‌ها در مسیرهای منتهی به فرودگاه جان اف کندی نیویورک و ۳۶ نفر نیز در جریان راهپیمایی در مسیرهای منتهی به فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس، بازداشت شده اند.

دو فرودگاهِ جان اف کندی و لس آنجلس، در زمره شش فرودگاه بسیار شلوغ ایالت متحده آمریکا قرار دارند(بر اساس آمارهای سال گذشته میلادی). آمارهای رسمی حاکی از این هستند که هر کدام از این دو فرودگاه سالانه ۲۶ میلیون مسافر را جابجا می کنند.

آمریکا از ابتدای جنگ غزه تا به امروز، صحنه برگزاری راهپیمایی و اعتراضات گوناگون با محوریت حمایت از مردم فلسطین بوده است. شرکت کنندگان در این راهپیمایی‌ها خواستار پایان دادن سریع به جنگ و خونریزی علیه مردم نوار غزه و برقراری فوری آتش‌بس هستند.

پیشتر هم گروه‌های حامی فلسطین در آمریکا همزمان با برگزاری جشن‌های کریسمس در اعتراض به سیاست‌های دولت بایدن در قبال حملات رژیم صهیونیستی در غزه اعتراضات گسترده‌ای را به راه انداختند.

Visits: 3