استدامه سلسله فعالیت‌های دانش‌بنیان سازمان اوقاف / اوقاف تمام‌قد پای تولید بومی ایستاده است
استدامه سلسله فعالیت‌های دانش‌بنیان سازمان اوقاف / اوقاف تمام‌قد پای تولید بومی ایستاده است
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی با اشاره به نام‌گذاری سال 1401 به‌عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» تأکید کرد: توجه به تولید از طریق دانش بومی و حمایت از دانش‌بنیان‌ها و اشتغال‌آفرینی با استفاده از ظرفیت موقوفات سه هدفی بوده است سازمان اوقاف در سه سال اخیر همه تلاش خود را برای محقق کردن آن‌ها به کار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه در متن این پیام آمده است:

سازمان اوقاف و امور خیریه با در نظر گرفتن سه وظیفه اصلی خود یعنی؛ حفظ عین موقوفات، نظارت بر اجرای نیت واقفان و افزایش منافع و ارتقای بهره‌وری موقوفات تمام‌قد پای تولید بومی ایستاده است و همواره در تلاش است با ارزان‌سازی کالاها رفاه مردم را بر اساس نیت واقفان خیراندیش تأمین کند.

در سالی که گذشت در کنار ارتقای بهره‌وری اقتصادی موقوفات که امنای تعیین شده از بطن مردم برای آن‌ها به ارمغان آوردند، فعالیت‌های دانش‌بنیان سازمان اوقاف در استان‌های مختلف کشور با جدیت پیگیری شد و همان‌طور که همگان دیدند ما توانستیم به طفیلی وجود پربرکت سنت حسنه وقف به مرحله تولید محصولاتی برسیم که پیشتر از خارج از کشور عزیزمان تأمین می‌شد.این گامی بود در حد ظرفیت موقوفات برای قطع وابستگی کشور به بیگانگان.

مسئله تولید تمام هم‌وغم مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بوده است.تأکید چندباره معظم له بر تولید و برشمردن فواید آن در پیام نوروزی امسال نشان می‌دهد که خودکفایی در تولید تا چه حد می‌تواند به ما سطوت و قدرت بخشد و نظام سلطه را در مقابل ما به‌زانو درآورد و تمام تحریم‌ها را بی‌اثر کند. تکرار کلیدواژه تولید در شعار سال‌های اخیر بسیار پرمعناست و یک معنایش این است که ما باید حتما آن را به طور کامل از ساحت شعار به ساحت عمل بیاوریم.

همان‌طور که در سال‌های اخیر از شرکت‌های دانش‌بنیان زیادی در زمینه‌هایی همچون تجهیزات پزشکی،صنایع الکترونیک، کشاورزی، تولید مواد پروتئینی و گوشت سفید حمایت کرده‌ایم برای سال جدید نیز آمادگی خود را برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیانی که محصولشان به مرحله تجاری‌سازی رسیده اعلام می‌کنیم.

به امید و یاری خداوند در سال ۱۴۰۱ سلسله فعالیت‌های دانش‌بنیان سازمان اوقاف با شدت بیشتری استدامه خواهد داشت.

امیدوارم سال جدید برای ملت شریف ایران به همت دولت پرتلاش و مردمی سالی پر از شکوفایی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشد.

Visits: 64