آمادگی اوقاف جهت واگذاری صدور احکام هیات امناء مساجد به مرکز رسیدگی امور مساجد
آمادگی اوقاف جهت واگذاری صدور احکام هیات امناء مساجد به مرکز رسیدگی امور مساجد
آماده هستیم تا مانند تعدادی از استان های دیگر، واگذاری صدور احکام هیأت امنا مساجد از اوقاف و امور خیریه به مرکز رسیدگی به امور مساجد در استان منتقل شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : آماده هستیم تا مانند تعدادی از استان های دیگر، واگذاری صدور احکام هیأت امنا مساجد از اوقاف و امور خیریه به مرکز رسیدگی به امور مساجد در استان منتقل شود و هر گونه کمک در این زمینه نیاز باشد که در توان این اداره کل باشد ، آماده ارائه آن به مرکز رسیدگی به امور مساجد استان هستیم.

عباس نصیرالاسلامی گفت: مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای می فرمایند: «روح مسجد، کالبد زندگی را پرنشاط و پرانگیزه میسازد. در هر جا سامان زندگی است، مسجد، مرکز و کانون اصلی است. در بنای شهر و روستا، در مدرسه و دانشگاه، در مراکز جمعیتی از بازارهای کسب و کار تا فرودگاهها و جاده ها و پایانه های سفری و تا آسایشگاهها و بیمارستانها و بوستانها و گردشگاهها، در همه و همه باید مسجد را همچون قطب و محور بنا نهاد.»

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امام جماعت در مساجد مهمترین رکن مسجد هستند و هیأت امنا مساجد باید با هماهنگی و پیشنهاد امام جماعت مسجد انتخاب و معرفی گردد.

نصیرالاسلامی گفت: تاکنون برای رسیدگی، تایید و صدور احکام هیأت امنا مساجد در کمیسیون مربوط که با حضور امام جمعه محترم یا نماینده ایشان، مسئول عقیدتی سیاسی سپاه ، دو نفر معتمد محلی و رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تشکیل می گردد ، صلاحیت اعضای هیأت امنا مساجد بررسی و در صورت تائید در کمیسیون احکام صادر می گردید. ولی با توجه به فعالیتهای مختلف اوقاف و امور خیریه در امور توسعه و ترویج فرهنگ وقف، احیاء موقوفات ، امور فرهنگی و عمرانی،حقوقی و ثبتی بقاع متبرکه، برگزاری برنامه های مختلف قرآنی و بصورت ویژه مسابقات سراسری قرآن کریم، لذا برای اهتمام ویژه به امر مهم مسجد و جلوگیری از موازی کاری و محور قرار دادن ائمه محترم جمعه برآن هستیم تا تایید صلاحیت و صدور احکام مساجد و حسینیه ها را به ائمه محترم جمعه و به تعبیری مرکز رسیدگی به امور مساجد واگذار کنیم.

Visits: 6