صادرات ۴٢ هزار میلیارد تومانی کالا به عراق
صادرات ۴٢ هزار میلیارد تومانی کالا به عراق

دبیر اتاق مشترک ایران و عراق گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ٧ میلیارد و ٣٠٠ میلیون دلار صادرات کالا به عراق داشته ایم و در آذرماه نیز بیش از ۴٢هزار میلیارد تومان معادل ۴۵٠ میلیون دلار صادرات داشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، حسینی عصر امروز در سی و یکمین نشست شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: کتاب قانون و مقررات و پروژه های بازسازی عراق در حال تدوین است و ما به زودی در سلیمانیه و أربیل نمایشگاه کالاهای ایرانی را خواهیم داشت.

وی افزود: زنجیره ارزش صنعت ساختمان را نیز در دست تدوین داریم و از این محل نیز می توان آورده اقتصادی برای کشور خواهیم داشت.

حسینی اظهار داشت: عراق یک کشور جوان است و سال ١٩۵٩ تأسیس شده و جا برای کار خیلی دارد و خیلی از زیرساخت ها و نیازهای آن تأمین نشده است چرا که از ۶٠ سال ٣٠ سال در حال جنگ بوده است.

وی افزود: پیوند تاریخی ایران و عراق مدت مدیدی دارد و بیش از ١١ قرن این کشور بخشی از ایران بوده است لذا با تکیه بر اشتراکات فرهنگی می توان بر تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور افزود.

دبیر اتاق مشترک ایران و عراق اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ٧ میلیارد و ٣٠٠ میلیون دلار صادرات داشته ایم و در آذرماه نیز ۴٢هزار میلیارد تومان صادرات به عراق داشته ایم.

وی افزود: انتظار داریم اتاق سنندج ارتباطات بیشتری با استان های کرکوک و موصل داشته باشد و در این راستا سعی می کنیم حضور اتاق سنندج در اتاق مشترک ایران و عراق را تقویت نماییم.