۵۰ هزار امدادگر و درمانگر برای اعزام به غزه داوطلب شدند
۵۰ هزار امدادگر و درمانگر برای اعزام به غزه داوطلب شدند
رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: تا به امروز بیش از 50 هزار نفر از کادر درمان و امدادگران برای حضور در غزه و کمک‌رسانی به مردم مظلوم و بی‌پناه فلسطین اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به شرکت امدادگران در راهپیمایی حمایت از کادر درمان در غزه، گفت: باید از امدادگران جمعیت هلال‌احمر برای حضور پرشورشان قدردانی و تشکر کرد.

وی افزود: تا به امروز بیش از ۵۰ هزار نفر از امدادگران و کادر درمان برای حضور در کمک و امدادرسانی در مراکز درمانی غزه، اعلام آمادگی کرده‌اند. امدادگران به این شیوه در قالب بین‌المللی کمک می‌کنند و مردم هم با کمک‌های نقدی و غیرنقدی می‎توانند در این سختی به مردم غزه کمک کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: پس از آغاز حملات به غزه شاهد بودیم که رژیم صهیونیستی به بدترین شکل و به صورت مستقیم کادر درمان و امدادگران را مورد هدف قرار می داد که این امری کاملا غیرقانونی و غیرانسانی است و باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.

کولیوند افزود: بر همین اساس و با بهره مندی از ظرفیت کمیته ملی حقوق بشردوستانه و با همفکری و تعامل با چندین جمعیت ملی دیگر، پیش نویس طرح شکایت در دادگاه لاهه با مشارکت سایر کشورها آماده شده است تا هدف قرار گرفتن امدادگران و کادر درمان محکوم شود.

Visits: 1