۳ امتیاز حیاتی استقلال در راه قهرمانی؛ روزبه سقف رویای سپاهان را فرو ریخت
۳ امتیاز حیاتی استقلال در راه قهرمانی؛ روزبه سقف رویای سپاهان را فرو ریخت
دیدار تیم‌های استقلال و سپاهان در حساس‌ترین بازی هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال با برتری یک بر صفر آبی‌پوشان تهرانی خاتمه پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،تیم‌های استقلال و سپاهان در حساس‌ترین و جذاب‌ترین دیدار هفته هجدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران در یک روز سرد زمستانی در ورزشگاه آزادی روبه‌روی یکدیگر قرار گرفتند.

قضاوت این بازی را «پیام حیدری» با کمک‌های «فرهاد مروجی» و «علیرضا مرادی» بر عهده داشتند.

استقلال در شرایطی که با پنج امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان و البته ۲ بازی بیشتر در صدر جدول رده‌بندی قرار داشت، در تهران به دنبال پیروزی و کسب سه امتیاز کامل مسابقه بود تا جایگاهش را تثبیت کند.

سپاهان که با شکست در ۲ بازی رفت و برگشت مقابل الهلال عربستان و حذف از لیگ قهرمانان آسیا به لیگ برتر بازگشته بود، قصد داشت تا فاصله امتیازی‌اش را با رقیب اصلی کم کند. سه امتیاز بازی امروز می‌توانست کمک زیادی به آنها کند تا خود را در جمع مدعیان اصلی جام نگه دارند.

دقایق حساس:

دقیقه ۴: پرتاپ بلند اوت دستی از سوی میلاد زکی‌پور در محوطه جریمه استقلال به دستان آرمین سهرابیان برخورد کرد که سپاهانی‌ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند اما پیام حیدری دستور به ادامه بازی داد تا آنها برای لحظاتی به این تصمیم اعتراض داشته باشند.

دقیقه ۱۰: استقلال چسبیده به محوطه جریمه سپاهان صاحب ضربه خطا شد. مهدی مهدی‌پور پشت توپ ایستاد اما ضربه او جایی در چهارچوب نداشت.

دقیقه ۱۲: گوستاوو بلانکو بر اثر برخوردی که با سیاوش یزدانی در محوطه جریمه سپاهان داشت سرنگون شد اما داور دستور به ادامه بازی داد. این بار بازیکنان و نیمکت نشینان استقلال اعتقاد به پنالتی داشته و اعتراض کردند.

دقیقه ۱۸: ضربه کاشته سپاهان که توسط رامین رضاییان مستقیم زده شد با واکنش سیدحسین حسینی راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۱: ارسال کرنر رضاییان را بلانکو دفع کرد و در برگشت نیز ضربه سر نورافکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۶: سانتر آرش رضاوند با ضربه سر رافائل سیلوا همراه شد اما سیاوش یزدانی ناقص توپ را دفع کرد و توپ در پشت محوطه جریمه سپاهان به روزبه چشمی رسید که این بازیکن با شوتی سرکش و دیدنی، دروازه پیام نیازمند را باز کرد.

دقیقه ۴۲: اشتباه وحشتناک صالح حردانی در محوطه جریمه استقلال این فرصت را در اختیار شهریار مغانلو قرار داد تا گلزنی کند اما ضربه پای چپ این بازیکن با خوش شانسی حسینی به تیرک دروازه استقلال برخورد کرد.

دقیقه ۶۲: پاس عالی رضا اسدی به علی اصغر اعرابی رسید و این بازیکن که از ابتدای نیمه دوم به زمین رفته بود با حسینی تک به تک شد اما کاپیتان آبی‌ها با خروج به موقع این موقعیت خطرناک را به زیبایی دفع کرد تا نکونام کنار خط نفس راحتی بکشد.

دقیقه ۷۲: دفع ناقص مدافعان باعث شد تا ماشاریپوف در پشت محوطه جریمه سپاهان صاحب توپ شود اما ضربه بی‌دقت او به بیرون رفت تا این فرصت مناسب از دست برود.

دقیقه ۷۴:آریا یوسفی با یک حرکت انفرادی وارد محوطه جریمه شد که شوت زمینی او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در سایر دقایق بازی، اتفاق خاصی روی دروازه تیم‌ها نیفتاد و این جدال حساس با برتری یک بر صفر آبی‌پوشان تهرانی خاتمه پیدا کرد تا شاگردان نکونام سه امتیاز مهم و حیاتی را به اندوخته‌های خود اضافه و جایگاهشان را در صدر جدول تثبیت کنند.

ایمان سلیمی و بلانکو از استقلال و سیاوش یزدانی و علی اصغر اعرابی از سپاهان در این بازی کارت زرد دریافت کردند.

استقلال با پیروزی در این مسابقه تعداد امتیازات خود را به ۳۹ رساند تا جایگاهش را در صدر جدول تثبیت کند. سپاهان نیز با شکست در آزادی با ۳۱ امتیاز در رده سوم باقی ماند.

ترکیب استقلال:

سیدحسین حسینی، ایمان سلیمی، رافائل سیلوا، آرمین سهرابیان، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی(محمد محسین مرادمند)، روزبه چشمی، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور(امید حامدی‌فر)، جلال‌الدین ماشاریپوف(مهرداد محمدی) و گوستاوو بلانکو(آرمان رمضانی)

ترکیب سپاهان:

پیام نیازمند، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، میلاد زکی‌پور(کاوه رضایی)، رامین رضاییان، امید نورافکن، برایان دابو، محمدجواد حسین‌نژاد(علی اصغر اعرابی) ، فرشاد احمدزاده(آریا یوسفی)،(هادی محمدی)، رضا اسدی و شهریار مغانلو

Views: 3