گام‌های بلند سروستان فارس در مسیر تحقق شعار سال
گام‌های بلند سروستان فارس در مسیر تحقق شعار سال
سال جدید با شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» آغاز شد و تحقق این شعار در دستورکار مسئولان در شهرستان‌های مختلف فارس قرار گرفت؛ شعاری که اخیراً محور اصلی گفتگو و تبادل نظر در شورای اداری و تأمین سروستان برای تعیین جهت‌گیری‌ها در سال ۱۴۰۳ شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،در حال حاضر تحقق شعار سال در اولویت مسئولان فارس در شهرستان‌های مختلف قرار گرفته و سروستان یکی از شهرستان‌های مهم استان فارس است که در همین روزهای شروع سال جدید گام‌های اساسی در این مسیر برداشته است.

اهمیت سروستان در پیشبرد اهداف اقتصادی فارس

این شهرستان که در ۸۰ کیلومتری شرق شیراز و ناحیهٔ مرکزی استان واقع شده‌ به لحاظ اقتصادی، قطب بزرگ کشت محصولات باغی و زراعی همچون پسته و زیتون است، از این رو متولیان اقتصادی استان در تلاش هستند در کنار بهره‌گیری از این ظرفیت با توسعه و گسترش مراکز صنعتی و بهره‌برداری از منابع نفتی در آینده نزدیک، این منطقه را به یکی از کانون‌های عمده صنعت و انرژی کشور تبدیل کنند.

اهمیت این شهرستان در پیشبرد اهداف اقتصادی استان موجب شده که این منطقع به عنوان مقصد مسئولان فارس در سفرهای شهرستانی مورد توجه قرار بگیرند؛ اخیرا نیز استاندار فارس به همراه متولیان بخش اقتصادی سفری به این ۲شهرستان داشته است.

نخستین شورای اداری و شورای تأمین با محوریت راهکار برای تحقق شعار سال

اخیراً نیز نخستین شورای اداری و شورای تأمین شهرستان سروستان با حضور امام جمعه، مقامات قضایی، فرماندهان نظامی، انتظامی و امنیتی و مسئولان و مدیران ادارات و نهادهای دولتی و شوراهای اسلامی با محوریت راهکارهای اجرایی شدن شعار سال جاری مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم و حل مسائلی پیرامون اقتصاد ملی و محلی برگزار شده است.

فرماندار سروستان در ابتدای این نشست گفت: در سال جاری باید مسئولان در فرآیند خدمت‌گزاری به مردم تلاشی دوچندان داشته باشند.

علی‌حسین بهمنی افزود: عملکرد مدیران شهرستانی در سال گذشته قابل قبول بود و انتظار داریم در سال جدید با برنامه‌ریزی دقیق و هماهنگی بیشتر بین دستگاهی در مسیر خدمت‌رسانی همچنان عزم جدی‌تری داشته باشند.

وی ضمن تشکر از حماسه‌آفرینی مردم این شهرستان در رویدادهای مهم سال ۱۴۰۲ از جمله راهپیمایی روز ۲۲ بهمن و نهایت با مشارکت در انتخابات مجلس دوازدهم، گفت: سروستان با بیش از ۶۵ درصد مشارکت در بین چند شهرستان پیش‌رو در بین حوزه‌های انتخابیه فارس بود که بخشی از این افتخار مربوط به عملکرد مدیران و مسئولان شهرستان در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی است.

وضعیت پروژه‌های عمرانی در سال گذشته

بهمنی که معتقد است پیشرفت عمرانی پروژه‌های مختلف این شهرستان با رشد قابل توجهی انجام شده، ادامه داد: پروژه‌های عمرانی از جمله مسکن مهر در مسیر اجرایی روبه رشد و مطلوبی قرار دارد اما مورد انتظار ما مسئولان و مردم نیست و این روند باید با سرعت بیشتری ادامه یابد.

وی عملکرد دستگاه‌های اجرایی سروستان در ایام نوروز را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: ستاد خدمات سفر خوش درخشیدند و توانستند با مدیریت شبانه‌روزی در کاهش تلفات جاده‌ای و استقبال از میهمانان نوروزی نیز عملکرد مطلوبی را داشته باشند.

مصوبات اولین شورای اداری سروستان

فرماندار سروستان با اشاره به برخی از مصوبات اولین شورای اداری شهرستان در سال جاری، اعلام کرد: در سال جاری باید در زمینه تقویت کارایی و کیفیت‌بخشی عملکردها به مردم تلاش بیشتری بشود با ارتباط تنگاتنگ مسئولان با مردم نباید کار هیچ مراجعه‌کننده‌ای به دستگاه‌های اجرایی معطل بروکراسی اداری شود.

بهمنی یکی دیگر از مصوبات این نشست را مربوط به ارتباط مستمر و موثر دستگاه‌های اجرایی با رسانه‌های رسمی محلی و استانی دانست و گفت: ادارات شهرستان مکلف هستند تا خدمات انجام شده دولت را به مردم معرفی کنند چراکه مظلوم‌ترین دولت پس از انـقلاب به دلیل ضعف اطلاع‌رسانی مربوط به دولت سیزدهم است.

وی همچنین با بیان اینکه جهاد تبیین در اعلام عملکردها و دستاوردها بایستی مورد توجه بیشتر قرار بگیرد، اضافه کرد: خدمت صادقانه از سوی مسئولان نباید با واسطه‌گری برای ماندن در جایگاه خدمت‌گزاری باشد و انتظار می‌رود مسئولان تا وقتی که در جایگاه اداری خود قرار دارند بتوانند خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران را به مردم گزارش کنند.

اهمیت نظم اداری دستگاه‌های اجرایی

فرماندار سروستان بر اهمیت نظم اداری دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و افزود : یکی دیگر از مصوبات مربوط به رعایت نظم در زمینه مرخصی‌ها و ماموریت‌های اداری است؛ چراکه مشاهده می‌شود در طول ۶ ماه حدود ۵۵ روز ماموریت از سوی برخی مسئولان داشته‌ایم و این می‌تواند زمینه‌ساز کاهش خدمات روزانه و توسعه‌ای دولت به مردم تلقی شود.

بهمنی به ۲ سفر اخیر هیأت دولت و استاندار فارس به سروستان هم اشاراتی داشت و گفت: مصوبات این سفرها در قالب بودجه سالانه و سایر ظرفیت‌های قانونی به تمامی دستگاه‌های ابلاغ شده که مسئولان اداری موظفند هر ماه در رابطه با فرآیند اجرایی شدن این دستورات به فرمانداری گزارش مکتوب ارائه بدهند.

فرماندار سروستان آخرین مصوبه این نشست اداری را اهمیت تحقق شعار سال اعلام کرد و گفت: با مشارکت مردم باید اقداماتی صورت بگیرد تا عملکردها در سطح جامعه نمود بیشتری پیدا کند تا مسائل اقتصادی و تولید را که در سطح شهرستان وجود دارد با پیشرفت در حوزه زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذاران به همت مدیران و تلاش جمعی و جهادی نیز در مسیر رونق قرار بگیرد.

حالا باید منتظر ماند و دید که مسئولان این شهرستان تا چه اندازه موفق به تحقق شعار سال و عملیاتی کردن راهکارهای ارائه شده در این نشست می‌شوند.

Visits: 2