پرسپولیس با برد به استقبال سال جدید رفت؛ کنعانی‌زادگان مرد همه کاره قرمزها
پرسپولیس با برد به استقبال سال جدید رفت؛ کنعانی‌زادگان مرد همه کاره قرمزها
تیم فوتبال پرسپولیس در هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور مقابل پیکان به برتری رسید.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر خلیج فارس از ساعت ۱۸:۴۵ یکشنبه شب در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم فوتبال پیکان تهران رفت که در پایان پرسپولیس با نتیجه دو بر صفر پیکان را شکست داد.

پرسپولیس در شرایطی آخرین دیدار خود در سال ۱۴۰۲ را انجام داد که این تیم با ۴۰ امتیاز در رده دوم جدول قرار دارد و شاگردان اوسمار ویرا در این بازی تلاش داشتند تا با برتری مقابل همشهری خود سال را به پایان برسانند.

در سوی مقابل پیکان شرایط متفاوتی دارد این تیم در دو بازی اخیر خود موفق شده سپاهان اصفهان و ملوان بندرانزلی را شکست دهد تا با ۲۰ امتیاز در رده یازدهم جدول قرار گیرد.

لحظات حساس بازی:

دقیقه ۲۵ بازی سنگربان پیکان موفق شد ضربه تماشایی عبدالکریم حسن را مهار کند و مانع گلزنی پرسپولیس شود.

دقیقه ۳۷ بازی محمد حسین فلاح، مسعود ریگی را در محوطه جریمه پیکان سرنگون کرد تا کوپال ناظمی به سود پرسپولیس اعلام ضربه پنالتی کند. محمدحسین کنعانی‌زادگان در ادامه موفق شد دروازه ناصری را باز کرد تا پرسپولیس با نتیجه یک بر صفر از پیکان پیش بیافتد.

دقیقه ۴۲ بازی ضربه فرشاد فرجی بعد از برخورد به مدافعین به شکل خطرناکی از بالای دروازه پیکان به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵ بازی ضربه عیسی آل‌کثیر به شکل خطرناکی از کنار دروازه پیکان به بیرون رفت تا در نهایت نیمه نخست با برتری یک بر صفر قرمزها به پایان برسد.

دقیقه ۵۲ اوستون اورنوف با حرکت انفرادی و زیبا وارد محوطه جریمه شد و مهدی ترابی توپ برگشتی را روی دروازه پیکان فرستاد تا کنعانی‌زادگان با ضربه سر خودش و پرسپولیس را در این بازی دو گله کند.

دقیقه ۵۶ بازی ستاره ازبکستانی باز هم در محوطه پیکان صاحب توپ شد و آن را به روی دروازه حریف ارسال کرد اما ضربه سر آل‌کثیر از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.

دقیقه ۶۱ بازی ضربه ثابت‌ایمانی به شکل خطرناک از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۶۳ بازی علیرضا بیرانوند با یک واکنش استثنایی مانع گلزنی محمد آژیر و پیکان شد.

دقیقه ۷۸ ناصری در مصافی تک به تک با اورنوف موفق شد ضربه این بازیکن را مهار کند.

تیم داوری:

داور : کوپال ناظمی/ کمک داوران: علیرضا مرادی، علیرضا ممبینی / داور چهارم: شبیر بهروزی

ترکیب اولیه دو تیم؛

پرسپولیس تهران:

علیرضا بیرانوند، فرشاد فرجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، عبدالکریم حسن، دانیال اسماعیلی‌فر، مسعود ریگی، محمد خدابنده‌لو، اوستون اورنوف، مهدی ترابی، امید عالیشاه و عیسی آل‌کثیر

سرمربی: اوسمار ویرا

پیکان تهران:

محمد ناصری، ایمان اکبری، سامان نریمان‌جهان، غلامرضا ثابت ایمانی، حامد پاکدل، علی قربانی، علی رنجبر، محمد ستاری، محمد آژیر، محمدجواد آزاده و محمدحسین فلاح

سرمربی: رضا عنایتی

Visits: 4