نمازی در تشریح فعالیت‌های قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه وبویراحمد خبرداد :رشد ۱۳ درصدی شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه در سال ۹۸

به گزارش پایگاه خبری شباویز، عبدالمحمد نمازی رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه در استان نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۳ درصدی داشته است.

عبدالمحمد نمازی در تشریح فعالیت های اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد با اعلام این خبر گفت: در مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی در سال ۹۸ تعداد ۲۶۰ نفر شرکت کردند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ که ۲۳۰ نفر بود رشد ۱۳ درصدی را نشان می دهد

برگزاری مسابقات قرآنی برای اولین بار در شهرستان های باشت و دنا

وی با بیان اینکه برای اولین بار مسابقات قرآنی در شهرستان های باشت و دنا در سال ۹۸ برگزار شد گفت: در سال ۹۷ تعداد ۱۶۰ نفر و در سال ۹۸ تعداد ۱۸۹ نفر به مرحله استانی راه پیدا کردند.
نمازی مسابقات قرآنی درمرحله کشوری را سخت ترین و پیچیده ترین مرحله از نظر کیفی دانست وگفت: در چهل دومین دوره مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه در سال ۹۸ تعداد ۱۷ نفر و در سال گذشته نیز همین تعداد که ۹ نفر برادر و ۸ نفر خواهر به مرحله کشوری مسابقات راه پیدا کردند.

وی با بیان اینکه مسابقات قرآنی در شهرستان ها در هفته دوم اردیبهشت ها در سال ۹۷ و ۹۸ در بقاع متبرکه برگزار شد گفت مسابقات استانی در سال ۹۷ در سالن شهید مطهری اداره کل آموزش و پرورش استان و در سال ۹۸ در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور منتخبین استانی برگزار شد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد افزود: در رشته قرائت علیرضا مسیح پور از استان کهگیلویه وبویراحمد در میان ۸۰ قاری کشوری جز ۲۵ قاری برتر کشور است.

تربیت بیش از هزار حافظ قرآن در سطوح مختلف مهمترین برنامه قرآنی اوقاف و امور خیریه در استان

وی به فعالیت های سال جاری اداره امور قرآنی اشاره کرد و گفت: تربیت بیش از یک هزار حافظ قرآن در سطوح مختلف به صورت حضوری وغیر حضوری در استان از مهمترین برنامه های قرآنی است که با جدیت دنبال می شود.
نمازی افزود: براساس راهبردهایی که در طرح ملی حفظ مد نظر قرار گرفته است، سه راهبرد تربیت مربی، توسعه موقوفات قرآنی و استفاده ازظرفیت بقاع متبرکه برعهده سازمان اوقاف است که در استان کهگیلویه وبویراحمد دنبال می شود.
نمازی، تعامل با دستگاهها و مراکز فرهنگی و قرآنی، آموزش مربیان قرآن در خصوص حفظ موضوعی قرآن، برگزاری مراحل شهرستانی و استانی مسابقات قرآنی در رشته های آوایی و کتبی وبرگزاری محافل انس با قرآن کریم در بقاع متبرکه را بخشی از فعالیت های اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان عنوان کرد.
وی از برگزاری ۱۰ محفل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه در سال جاری خبر داد وگفت: برنامه ریزی های لازم برای تداوم محافل انس قرآن در طول سال در بقاع متبرکه انجام گرفته که با حضور قاریان برجسته استانی و کشوری برگزار می شود.

فعال نمودن مراکز قرآنی در بقاع متبرکه

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد، از فعال نمودن مراکز قرآنی در بقاع متبرکه خبر داد وگفت: در ۸ بقعه متبرکه استان کهگیلویه وبویراحمد مراکز قرآنی در سال جاری فعال شده اند.

ایجاد موقوفات قرآنی در استان نیازمند فرهنگسازی و مشارکت مردم

نمازی افزود: یکی از مهمترین برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه تلاش برای ایجاد موقوفات قرآنی در استان است که در این زمینه نیازمند فرهنگسازی و مشارکت مردم هستیم.
وی یکی دیگر از برنامه های اداره امور قرآنی را استفاده از اساتید تفسیر قرآن در بقاع متبرکه به منظور آموزش تفسیر ومفاهیم قرآن کریم ذکر کرد.

نمازی در پایان تلاش برای ترویج فرهنگ قرآنی را از مهمترین برنامه های این اداره کل در سطح ملی و استانی عنوان کرد و گفت مانوس شدن با قرآن در زندگی فردی و اجتماعی ما انسانها برکات فراوانی به دنبال دارد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کهگیلویه و بویراحمد
بازدید از فعالیت های عمرانی در بقاع متبرکه

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از بقاع متبرکه شاه عسکر(ع) روستای کریک و بقعه متبرکه امام زاده بی بی زهرا خاتون(س) روستای کره شهرستان دنا و بقعه متبرکه امام زاده عبدالله علیه السلام شهر یاسوج بازدید بعمل آوردند.

کهگیلویه و بویراحمد
جفای مسؤولان به تیم فوتبال بویراحمد/تراژدی تیم شهرداری یاسوج در حال تکرار است

کاپیتان تیم فوتبال بویراحمد گفت: چرا باید یک پزشک همه زندگی خود را وقف یک تیم کند اما مسؤولان از زیر بار مسؤولیت شانه خالی کنند.

کهگیلویه و بویراحمد
توصیه اصلی شهدا عفاف و حجاب است/بدون توجه به حجاب شکست می خوریم

جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: توصیه اصلی شهدا عفاف و حجاب است و اگر ما نتوانیم این سنگر را حفظ کنیم شکست سنگینی را خواهیم خورد.