نصیرالاسلامی: اعلام روزشمار دهه وقف سال ۱۴۰۱ در استان کهگیلویه و بویراحمد
نصیرالاسلامی: اعلام روزشمار دهه وقف سال ۱۴۰۱ در استان کهگیلویه و بویراحمد
حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ویژه برنامه های دهه وقف از تاریخ دوم لغایت یازدهم مهرماه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ویژه برنامه های دهه وقف از تاریخ دوم لغایت یازدهم مهرماه سال‌جاری در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: دوم مهرماه اولین روز دهه وقف به نام وقف، نقش رسانه در توسعه موقوفات و تکریم واقفین نامگذاری شده است و در تقویم نیز به عنوان روز وقف ثبت شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت دومین روز دهه وقف به نام وقف،ترویج معارف قرآن، عترت و مهدویت نامگذاری شده است که همزمان با شهادت حضرت رسول‌صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم و شهادت امام حسن مجتبی‌ علیه‌السلام می باشد.

وی گفت: سومین روز دهه وقف به نام وقف، تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین و چهارمین روز دهه وقف به نام وقف، امامزادگان، فرهنگ زیارت نامگذاری شده است که همزمان با سالروز شهادت امام رضا علیه السلام می باشد.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی گفت: پنجمین روز دهه وقف به نام وقف، جهاد تبیین و نقش نظام اسلامی در صیانت از موقوفات نامگذاری شده است که همزمان با آغاز ماه ربیع الاول می باشد و ششمین روز دهه وقف به نام وقف، سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده نامگذاری شده است.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: هفتمین روز از دهه وقف برابر با هشتم مهرماه به عنوان وقف، نقش مردم در مدیریت و احیاء موقوفات و بقاع متبرکه و روز هشتم به نام وقف، خدمات بهداشتی درمانی و گسترش سلامت جامعه نامگذاری شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت نهمین روز از دهه وقف به نام وقف، خدمات فرهنگی اجتماعی به جوامع بشری و روز دهم و آخر روز از دهه وقف به نام وقف، موسسات خیریه، توسعه مشارکت های مردمی نامگذاری شده است.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ویژه برنامه های دهه وقف هر ساله از روز ۲۷ ماه صفر لغایت ششم ربیع الاول برگزار می شود.

Visits: 11

  • نویسنده : رامین چرومی