مقاومت فلسطین از انهدام تانک‌های اشغالگران در غزه خبر داد
مقاومت فلسطین از انهدام تانک‌های اشغالگران در غزه خبر داد
شاخه‌های نظامی جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی، گفتند که تانک‌ها و خودروهای زرهی ارتش رژیم صهیونیستی را در جریان تهاجم زمینی به نوار غزه با موشک‌های دوش‌پرتاب هدف قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، رزمندگان مقاومت فلسطین امروز (چهارشنبه) از انهدام تعدادی از تانک‌ها و خودروهای زرهی ارتش رژیم صهیونیستی در جریان تهاجم زمینی به نوار غزه خبر دادند.

«سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش مقاومت جهاد اسلامی در بیانیه‌ای گفت: «مجاهدین ما در محله الزیتون در شرق غزه با سربازان دشمن درگیر شدند و دو خودروی نظامی را با موشک‌های دوش‌پرتاب هدف قرار دادند».

به نوشته وبگاه شبکه «المیادین»، سرایا القدس ادامه داد: «۳ خودروی نظامی و یک نفربر صهیونیست‌ها را با موشک‌های دوش‌پرتاب و دستگاه‌های انفجاری در اردوگاه جبالیا و منطقه التوام در شمال غزه هدف قرار دادیم».

در ادامه این بیانیه آمده است: «[رزمندگان سرایا القدس] محل تجمع نظامیان اشغالگر در مجاورت منطقه المحطه و تقاطع‌ها در خان‌یونس را با موشک و خمپاره  هدف قرار دادند».

طبق این گزارش، شاخه نظامی جهاد اسلامی همچنین افزود: «مجاهدین ما از فاصله صفر با یک یگان رژیم صهیونیستی درگیر شدند و اعضای آن در محله الشجاعیه در شرق غزه کشته و زخمی شدند».

از سوی دیگر، «کتائب القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز خبر داد که ۷ تانک و ۲ نفربر ارتش اشغالگران را با موشک‌های دوش‌پرتاب «یاسین ۱۰۵»، بمب‌های «شواظ» و عملیات چریکی در شرق و شمال خانیونس منهدم کرده است.

به نوشته خبرگزاری «شهاب»، کتائب القسام همچنین گفت که پایگاه نظامی صهیونیست‌ها در شهرک «رعیم» نزدیک نوار غزه را با رگبار موشک هدف قرار داده است.

همزمان شبکه «المیادین» هم گزارش داد که رزمندگان مقاومت فلسطین، در محورهای «الفالوجا» و «الفاخوره» در نزدیک سواحل غزه، تانک‌های رژیم صهیونیستی را مجبور به عقب‌نشینی کردند.

پیش از این، ارتش رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه اذعان کرده بود که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۱۰ نظامی صهیونیست در غزه به هلاکت رسیده و ۶ نفر دیگر از آنها مجروح شدند.

Views: 2