قیمت پایه بلیت اتوبوس اربعین ۴۵۰ هزار تومان است
قیمت پایه بلیت اتوبوس اربعین ۴۵۰ هزار تومان است
پیش فروش بلیت اتوبوس اربعین آغاز شد. تهرانی‌ها از امروز می‌توانند بلیت اتوبوس تا مرزمهران را به صورت قطعی باقیمت 450 تا 680 هزار تومان بخرند. مدیرکل حمل و نقل سازمان راهداری می‌گوید: تفاوت قیمت‌ها به دلیل نوع و ظرفیت اتوبوس‌هاست.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، پیش‌فروش بلیت اتوبوس اربعین از امروز ۲۱ مرداد آغاز شده و متقاضیان سفر زمینی به عراق در ایام اربعین می‌توانند در مسیرهای مختلف، بلیت اتوبوس مورد نظر خود را رزرو کنند.

البته در مسیر تهران ـ مهران که به عنوان پرتقاضاترین مسیر تردد جاده‌ای در ایام اربعین به شمار می‌رود، فروش قطعی بلیت اتوبوس اربعین آغاز شد و پس از مشخص شدن تعداد تقاضا برای سایر مسیرها، فروش قطعی بلیت اتوبوس اربعین از شهرهای مختلف به مرزهای ۶ گانه اربعین (مهران، خسروی،شلمچه، چذابه، تمرچین و باشماق) صورت می‌گیرد.

بلیت اتوبوس تهران به مهران در اربعین از ۴۵۰ تا ۶۸۰ هزار تومان است

داریوش باقرجوان، مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری با اشاره به قیمت بلیت اتوبوس اربعین ۱۴۰۲، می‌گوید: در حال حاضر بلیت اتوبوس تهران ـ مهران برای ایام اربعین از ۴۵۰ تا ۶۸۰ هزار تومان عرضه می‌شود که دلیل تفاوت قیمت‌ها هم نوع اتوبوس و تجهیزات آن و همچنین ظرفیت اتوبوس‌هاست.

وی با بیان اینکه در صورت نیاز ما برای مسیرهای پرتردد اربعین، اتوبوس‌های ویژه در نظر می‌گیرد، می‌افزاید: زائران می‌توانند از امروز علاوه بر تهیه بلیت رفت، بلیت برگشت را نیز رزرو کنند که البته با توجه به احتمالی بودن زمان بازگشت، در صورتی زائران بلیت برگشت خریداری کرده و در زمان مقرر به کشور بازنگردند، در اولویت بازگشت قرار می‌گیرند و با اتوبوس جایگزین به شهر خود بازمی‌گردند.

نصب قیمت‌های مصوب اتوبوس اربعین در ترمینال‌ها

باقرجوان درباره شیوه خرید بلیت اتوبوس اربعین می‌گوید: بلیت اتوبوس اربعین امسال در سایت‌های رسمی شرکت‌ها و همچنین سایت‌های طرف قرارداد آنها با قیمت مصوب عرضه خواهد شد. همچنین برای جلوگیری از تخلف، قیمت مصوب هر مسیر در ترمینال‌ها نصب می‌شود و همکاران ما در راهداری بر قیمت‌ها نظارت خواهند کرد.

هر ساله زائران حدود ۲۰ استان کشور از طریق مرز زمینی مهران عازم زیارت اربعین می‌شوند. بر همین اساس، مسؤولان وزارت راه و شهرسازی هم برای سهولت تردد زائران و رسیدن آنها به مرز مهران از مسیر جاده‌ای، اتوبوس‌هایی را پیش‌بینی کرده‌اند که بیش از ۴۰ درصد ظرفیت اتوبوس‌ها در مسیر مرز مهران فعالیت خواهند کرد.

۴۰ درصد ظرفیت اتوبوس‌ها به مرز مهران اختصاص می‌یابد

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری می‌گوید: در اربعین امسال از ظرفیت ۶ هزار و ۸۰۰ دستگاه اتوبوس برای ایام اربعین استفاده می‌کنیم که حدود سه هزار دستگاه از این اتوبوس‌ها در مسیر مرز مهران در اختیار زائران قرار می‌گیرد. البته درصورتی تقاضا برای سایر مرزها افزایش یابد، آن را مدیریت کرده و اتوبوس به سایر مرزها هم اختصاص می‌دهیم.

مسؤولان اعلام کرده‌اند که قرار است از اتوبوس زیر نظر دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف نیز در ایام اربعین استفاده شده و حتی چندین دستگاه اتوبوس از ترکیه و پاکستان اجاره شود تا در صورت نیاز در ایام اربعین به جابجایی زائران بپردازند.

عملیات اربعین از ۲۷ مرداد آغاز می‌شود و زائرانی که با وسایل حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس قصد دارند که راهی مرزهای زمینی شوند، می‌توانند از امروز اقدام به تهیه بلیت کنند. البته خرید بلیت اربعین تا مرز مهران برای تهران‌ها از امروز به صورت قطعی خواهد بود.

Visits: 3