قالیباف در مراسم ۱۳ آبان: مقصر اصلی همۀ جنایات در غزه آمریکا است
قالیباف در مراسم ۱۳ آبان: مقصر اصلی همۀ جنایات در غزه آمریکا است
رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم 13 آبان گفت: مقصر اصلی و مسئول همۀ این جنایات به‌طور مشخص آمریکای جنایتکار است. همه به دستور و حمایت آن دست به چنین جنایاتی می‌زنند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم روز ۱۳ آبان گفت: خداوند بزرگ را شاکر هستم که امروز در جمع مردم انقلابی متدین و ولایی و به ویژه دانش آموزان و دانشجویان عزیز و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در این یوم الله ۱۳ آبان توفیق حضور دارم.

حضرت امام ۶۰ سال پیش تشخیص دادند که تمام گرفتاری‌ها از آمریکاست و اسرائیل هم از آمریکاست

وی افزود: بدون شک، تاریخ همۀ ملت‌ها و اقوام پر از نقاط فرازونشیب‌اند. ما هم در ایران عزیزمان و نهضت اسلامی‌مان به رهبری حضرت امام، که مایۀ حیات مجدد اسلام و افتخار امت اسلامی شد، روزها و هفته‌های خاصی را داریم، ازجمله همین یوم‌الله ۱۳ آبان.

قالیباف ادامه داد: اگر نگاهی به گذشتۀ خود بکنیم، پس از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، یک سال بعد حضرت امام در ۴ آبان‌ماه دربرابر تصویب کاپیتولاسیون یک سخنرانی تاریخی کردند. به عظمت تشخیص امام در آن روز نگاه کنید: «رئیس‌جمهور آمریکا بداند این معنا را که منفورترین افراد دنیا در نظر ملت ایران است. تمام گرفتاری‌‌های ما از آمریکاست، و تمام گرفتاری‌های ما از اسرائیل است. اسرائیل هم از آمریکاست». این حرف برای شصت سال قبل است. اینجا بود که امام را تبعید کردند. این نگاه و شناخت عمیق امام نسبت به آمریکاست.

 رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این نگاه عمیق امام  نسبت به جنایت‌های آمریکا بود و شناختی که از آمریکا داشتند. حتی اگر ما نگاه بکنیم به سال‌های قبل در سال ۱۳۲۲ حضرت امام خمینی در آغاز پهلوی دوم این نکات را هم حضرت امام اشاره کرده بودند. به هر حال ۱۳ آبان ادامه پیدا کرد و در سال ۱۳۵۷ که امروز به یاد دانش آموزان شهیدمان هستیم آن مبارزاتی که در چند روز در تهران و شهرستان‌ها بود. آن روز روزی بود که دانش آموزان و دانشجویان عزیز را در میدان انقلاب و دانشگاه تهران به خاک و خون کشیدند.

وی ادامه داد: ۱۳ آبان ۱۳۵۸ تسخیر همین لانه جاسوسی را داشتیم که امام فرمودند و این مهم‌تر از انقلاب اول بود.امام گفتند «این مهم‌تر از انقلاب اول بود». چرا؟ اسناد و مدارک نشان می‌داد که این‌ها می‌خواستند مجدداً همان اتفاقاتی که در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ رقم زدند و باعث شکست دولت ملی شدند و کودتا کردند را دوباره تکرار کنند. 

 مقاومت منطق نهضت الهی ما از ابتدا بوده است

قالیباف تاکید کرد: جنگ، تجزیه‌طلبی، حملۀ طبس، همگی نشان از خوی استکباری و ظلم آمریکا دارد.حضرت امام می‌فرمود آمریکا شیطان بزرگ است و همۀ بدبختی‌های امروز در دنیا ریشه در خوی حیوان‌صفتی دولت‌مردان آمریکا دارد. تاریخ گذشته تا به امروز این را نشان می‌دهد و ثابت می‌کند. 

وی گفت: ویژگی انقلاب اسلامی و نهضت حضرت امام از همان ابتدا روحیۀ مقاومت و مبارزه با ظلم در ذات انقلاب اسلامی بوده است. مقاومت برای امروز نیست. مقاومت از ابتدای نهضت، مبتنی بر سنت‌های الهی و منطق قرآن کریم و باورهای متکی بر اهل‌بیت، اساس و چارچوب ایران اسلامی بود. این منطق کاملاً منطبق بر سنت‌های الهی بوده و هست.

آمریکایی‌ها در هر شرایطی درمقابل امنیت و پیشرفت و استقلال ما ایستاده‌اند

 رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا و اذناب او، ازجمله رژیم صهیونیستی و انگلیس خبیث، همیشه به‌دنبال ظلم و ستم و جنایت در این کشور بوده‌اند. همیشه در تاریخ، آمریکایی‌ها در هر شرایطی درمقابل امنیت و منافع و پیشرفت و استقلال ملی ما ایستادند. کودتا کردند، جنایت کردند، جنگ به راه انداختند. تاریخ به این شهادت می‌دهد. ما این‌گونه درمقابل آن‌ها ایستادیم. آن‌ها می‌خواهند ما را از قدرت بازدارندگی و پیشرفت بازبدارند.

مقاومت هم اهل حساب‌وکتاب است، هم اهل شجاعت

وی ادامه داد: هیچ منافاتی بین مبارزه برمبانی سنت الهی با واقع‌گرایی دربارۀ منافع ملی و توجه به واقعیات وجود ندارد. مقاومت اهل هوشمندی است. مقاومت اهل متانت است. مقاومت اهل تدبیر و شجاعت است. مقاومت اهل حساب و کتاب است. و صدالبته ایمان و باور مقاومت به «من حیث لایحتسب» است. این باور ماست. حساب و کتاب داریم، تخمین داریم، شجاعت داریم، اما امیدمان هم به من حیث لایحتسب است. خدا از جایی که در محاسبات ما نیست پیروزی را نصیبمان خواهد کرد. 

 هزینۀ تسلیم‌شدن چه‌بسا بیشتر از هزینۀ مقاومت باشد

قالیباف تاکید کرد:  آیا کسانی که به تعبیر غربی‌ها ایدئولوژی‌شان به طرفداری از فلسطین در دنیا به پا خواسته‌اند، نگاه ما را دارند؟ نه! اما آن‌ها هم در مقابل ظلم و هرکسی که خلاف انسانیت، اخلاق و عدالت حرکت کند، می‌ایستند. بله، شکی در این نیست که مقاومت هزینه دارد، ولی بدانید تسلیم‌شدن هم هزینه دارد، چه‌بسا بیشتر از مقاومت! هزینۀ مقاومت همانند سرمایه‌گذاری است، اما هزینۀ تسلیم باج‌دادن است. این هیچ نتیجه‌ای ندارد. باعث ازدست‌رفتن شرافت، انسانیت و آزادگی می‌شود. انتهای مسیر سازش ورشکستگی و سرشکستگی است و انتهای مسیر مقاومت پیروزی و سربلندی است.

طوفان الأقصی نقطۀ عطف بود و تاریخ را جابه‌جا کرد

وی ادامه داد: اگر ما بر مبانی الهی پیش برویم، آینده از آن ماست. این وعدۀ خداست. عملیات طوفان الاقصی یک نمونۀ عملی است. این عملیات نقطۀ عطف بود و تاریخ را جابه‌جا کرد. با صراحت می‌گویم. همۀ استراتژیست‌ها و کارشناسان مسائل ژئوپلتیکی حالا حرف از نظم نوین جهانی می‌زنند. این عملیات معادلات جهان را در سطح بین‌المللی جابه‌جا کرد. رژیم صهیونیستی هر کاری هم بکند، وضعیت به ماقبل این عملیات باز نخواهد گشت. 

امروز همۀ دنیا فهمیدند اسرائیل سست‌تر از خانۀ عنکبوت است 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طی سالیان گدشته، رژیم صهیونیستی طوری وانمود می‌کردند که یک ارتش مقتدر و جامع است. آن‌ها در دکترین نظامی خود نشان می‌دادند که آنچنان بر اطلاعات سوارند که در سطح منطقه‌ و جهان همه‌چیز را کنترل می‌کنند و ارتشی شکست‌ناپذیرند.

وی گفـت: رژیم صهیونیستی همیشه از حمایت‌های خارجی برخوردار بود و همیشه مدعی جنگ پیش‌دستانه بود و نبرد را به خارج از مرزهای اشغالی می‌بردند. همۀ حرف آن‌ها از امنیت داخلی‌شان بود. به قدرت بازدارندگی خود افتخار می‌کردند. به گنبد آهنین خود می‌نازیدند. این موارد نقاط قوتی بود که رژیم صهیونیستی در طول ۷۵ سال برای خود ترسیم کرده بود.سید ما شب گذشته گفت دیگر فقط من نیستم که می‌گویم رژیم صهیونیستی یک خانۀ عنکبوتی است، امروز همۀ دنیا فهمید این‌ها یک خانۀ عنکبوتی‌اند.

بمباران کودکان و زنان قدرت نیست، اوج رذالت و درماندگی است  

قالیباف اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با بمب‌های آنچنانی کودکان و زنان و خانه‌ها را بمباران می‌کند. این قدرت است؟ این اوج پستی است. این اوج رذالت است. این اوج درماندگی است. رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار بدانند هر کاری در غزه اتفاق بیفتد، این نقطۀ عطف تغییر نخواهد کرد. این شکست هرگز ترمیم‌پذیر نخواهد بود.

 مقصر اصلی همۀ این جنایات آمریکای است

قالیباف با پیش‌بینی از آینده نتانیاهو اظهار کرد: نتانیاهو این مرد پلید و خبیث بداند اولین قربانی حادثه خواهد بود و در آینده نزدیک خواهیم دید چه‌طور به بدبختی و ذلت می‌افتد؛ البته ما مقصر اصلی همه این جنایات را به طور روشن و مشخص آمریکای جنایتکار می‌دانیم که این جنایات به دستور و حمایت و پشتیبانی آمریکا انجام می‌شود.حرف خبیثانۀ رئیس‌جمهور آمریکا در سفر اول خود به تل‌آویو بعد از عملیات طوفان الأقصی را فراموش نمی‌کنیم. وقتی که دو شیطان همدیگر را در آغوش گرفتند، گفت اگر تا امروز اسرائیل هم نبود، ما لازم داشتیم اینجا یک کشور اسرائیل ایجاد کنیم.

 بایدن سال گذشته گفت تا چند هفتۀ دیگر ایران را آزاد می‌کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سیزده آبان سال گذشته، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در سفر تبلیغاتی به ایالت کالیفرنیا گفت ما دنبال این هستیم ایران را آزاد کنیم؛ تا چند هفتۀ دیگر ایران آزاد می‌شود. دستگاه محاسباتی آن‌ها این‌قدر سرمست قدرت‌اند و شیطنیت می‌کنند که این‌گونه در محاسبه اشتباه می‌کنند و روزشمار برای جمهوری اسلامی می‌گذارند.
 
وی ادامه داد: امروز یک سال بعد از آن سخنرانی بایدن، ما در خیابان‌های تهران و ایران اسلامی هستیم و جمع همۀ آن‌ها و اشراری همانند انگلیس تا خرخره گرفتار بزرگ‌ترین مسائل امنیتی داخلی و خارجی در فلسطین اشغالی و در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای هستند. این عظمت انقلاب اسلامی و امت اسلامی و وعدۀ الهی است.

قالیباف بیان کرد: بیچاره آن کشورهایی که روی حمایت این رژیم ضعیف، پلید و رفتنی صهیونیستی حساب باز کرده بودند و وقتی که تشت رسوایی آن‌ها از بام افتاد، همه‌چیز را مشخص کرد. آن‌ها بر روی اسب بازنده شرط‌بندی کردند. آیا امروز این آبروی رفته ترمیم‌پذیر است؟

در جنگ اقتصادی علیه ملت ما، مسئله هسته‌ای بهانه است

وی گفت: امروز اگر با تحریم اقتصادی و جنگ ترکیبی و رسانه‌ای بر ملت ما فشار می‌آورند، به‌خاطر هسته‌ای نیست. هسته‌ای بهانه است. آن‌ها از قدرت و استقلال ما می‌ترسند. مگر امروز همین رژیم جنایتکار بیش از یکصد کلاهک هسته‌ای ندارد؟ مگر برخی از کشورهای دیگر در منطقه که با آن‌ها رفتار مسالمت‌آمیز دارند کلاهک هسته‌ای ندارند؟ ما بارها گفته‌ایم ما نه کلاهک هسته‌ای داریم و نه آن را می‌خواهیم. آن‌ها این را بهانه کرده‌اند، برای آنکه اجازۀ پیشرفت و استقلال به این ملت بزرگ ندهند.

گره‌گشایی از مسائل اقتصادی عیناً مبارزه با آمریکاست  

قالیباف تاکید کرد: مهم‌ترین مبارزۀ امروز ما در مسائل داخلی حل مشکلات‌ اقتصادی است. امروز مقاومت و تلاش برای گره‌گشایی از مسائل اقتصادی کشور عیناً مبارزه با آمریکاست. این جبهه را باید با اولویت و نگاه مجاهدانه دنبال کنیم و مبارزۀ مقدس بدانیم و لحظه‌ای از آن غفلت نکنیم. خداوند متعال وعده داده است اگر در مسیر او گام برداریم و خالصانه پیش برویم، بدون شک موفقیت، پیشرفت دنیوی، و اجر اخروی با کسانی است که مجاهدین فی سبیل‌الله و در خدمت مردم باشند.

Views: 1