عفو بین‌الملل: دلایل قاطعی در خصوص ارتکاب جنایت جنگی از سوی اسرائیل داریم
عفو بین‌الملل: دلایل قاطعی در خصوص ارتکاب جنایت جنگی از سوی اسرائیل داریم
سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی اعلام کرد که دلایل قانع‌کننده‌ای برای اثبات ارتکاب جنایت جنگی در غزه از سوی رژیم صهیونیستی دارد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان عفو بین‌الملل امروز (۲۹ مهر) در گزارشی تأکید کرد که دلایل قانع‌کننده‌ای دارد که اثبات می‌کند رژیم صهیونیستی در غزه مرتکب جنایت جنگی شده است.

به نوشته خبرگزاری صفا، این نهاد غیر دولتی اعلام کرد که حملات غیر قانونی به خصوص حملات کور و بی هدف رژیم اشغالگر قدس در غزه که موجب کشتار غیرنظامیان شده است را مستند کرده است.

عفو بین‌الملل همچنین خواستار انجام تحقیقات بین‌المللی در خصوص این حملات به عنوان «جنایت جنگی» شد.

در ادامه این گزارش آمده است: «مصاحبه حضوری با بازماندگان و شاهدان عینی و تحلیل و تصاویر ماهواره‌ای و بررسی تصاویر و ویدئوها و تحقیقات به عمل آمده در خصوص بمباران هوایی جنگنده‌های اسرائیل از هفت الی ۱۲ اکتبر که موجب ویرانی هولناک شده تا جایی که در برخی مواقع خانواده‌هایی به طور کامل قربانی شده‌اند، نشان از جنایت جنگی دارد».

عفو بین‌الملل در این راستا گفت که در خصوص بمباران پنج آپارتمان و اردوگاه آوارگان و یک خانه مسکونی و یک بازار تحقیق کرده است؛ طبق این تحقیقات مشخص شده است که رژیم صهیونیستی هیچ تدابیری برای اجتناب از تلفات غیرنظامیان به عمل نیاورده و دست به حملات بی هدف و گسترده زده است.

همچنین در تحقیقات این نهاد حقوق بشری مشخص شد که رژیم اشغالگر اسرائیل بی توجهی «تکان دهنده ای» به زندگی غیرنظامیان از خود نشان می‌دهد و دست به بمباران وسیع ساختمان‌های مسکونی و زیرساخت‌های اساسی می‌زند.

عفو بین‌الملل سپس از جامعه جهانی خواست تا اقدام فوری برای ممانعت از تبدیل غزه به یک گورستان بزرگ در پیش بگیرند و هم‌پیمانان رژیم صهیونیستی نیز باید صادرات سلاح به این رژیم را متوقف کنند.

گزارش عفو بین‌الملل در حالی است که ۱۵ روز از جنگ در این باریکه می‌گذرد؛ نبردی که با عملیات بی نظیر طوفان الاقصی آغاز شد که تاکنون موجب هلاکت حداقل ۱۴۰۰ صهیونیست شده است؛ در مقابل نیز اشغالگران به شکل جنون‌آمیز در حال بمباران غزه هستند که تاکنون نزدیک به چهار هزار شهید در پی داشته که ۷۰ درصد آن زن و کودک هستند.

Visits: 2