عباس نصیرالاسلامی ؛ وقف برای گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی/ برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم
عباس نصیرالاسلامی ؛ وقف برای گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی/ برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم
مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بخش برادران استان کهگیلویه و بویراحمد در بقعه متبرکه امامزاده شاه مختار علیه السلام برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بخش برادران امروز دهم شهریور ماه با حضور نفرات برتر مرحله شهرستانی در بقعه متبرکه امامزاده شاه مختار علیه السلام شهرستان بویراحمد با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی با بیان اینکه گسترش موقوفات قرآنی می‌تواند باعث کمک در برگزاری هر چه بهتر مسابقات سراسری قرآن کریم باشد؛ بیان داشت: باید تلاش شود وقف برای ترویج مباحث قرآنی در جامعه بیشتر شود تا بتوانیم از این ظرفیت مهم در جهت نشر و گسترش مفاهیم قرآنی بیشتر بهره گیریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز دهم شهریور ماه مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله استانی بخش برادران برگزار و فردا یازدهم شهریور ماه بخش خواهران این مسابقات برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به شمار زیاد علاقه مندان به فراگیرب قرآن در این استان در شرایط کنونی عمده ترین نیاز در این بخش افزایش وقف با نیت گسترش و ترویج فرهنگ و فعالیت های قرآنی است.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی افزود: قرآن کریم سند رحمت و شفاست؛ در آیه ۸۲ اسراء «وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَهٌ لِلْمُؤْمِنِینَ وَلَا یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إِلَّا خَسَارًا» به این مورد اشاره کرده است؛ البته قرآنِ شفابخش و حیات‌آفرین، در برابر ظالمان جز خسارت و ضرر بر آنها چیزی نمی‌افزاید، زیرا در برابر قرآن جبهه گرفته‌اند. بنابراین نام دیگر قرآن، فرقان است که اهل حق را از اهل باطل جدا می‌کند و تمییز می‌دهد.

Visits: 3