صعود ساحلی بازان ایران با برتری مقابل آرژانتین؛ دوستان مسی قربانی بعدی یوزها
صعود ساحلی بازان ایران با برتری مقابل آرژانتین؛ دوستان مسی قربانی بعدی یوزها
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با برتری مقابل آرژانتین موفق شد به مرحله حذفی جام جهانی صعود کند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،دومین دیدار تیم ملی فوتبال ساحلی در رقابت‌های جام جهانی از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شنبه شب در ورزشگاه D۳ شهر دوبی امارات مقابل تیم ملی آرژانتین برگزار شد که در نهایت این دیدار با برتری ۶ بر ۲ تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به پایان رسید.

تیم ملی کشورمان در گروه دوم این رقابت‌ها با تیم‌های ملی اسپانیا، تاهیتی و آرژانتین هم‌گروه است.

ساحلی‌بازان ایران تاکنون هفت دوره در این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند و در سال ۲۰۱۷ به مدال برنز رسیده بودند. ایران بعد از ۲ دوره غیبت پس از هفت سال یک‌بار دیگر در این رقابت‌ها حضور پیدا کرد.

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در دیدار اول خود پس از تساوی ۶ بر ۶ مقابل تیم ملی اسپانیا، موفق شد در ضربات پنالتی این تیم را مغلوب و یک امتیاز را کسب کند. در مقابل تیم ملی آرژانتین با نتیجه ۴ بر ۳ در برابر تیم ملی تاهیتی مغلوب شده بود.

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز به عنوان مهمان ویژه در ورزشگاه حضور داشت و از نزدیک شاهد تقابل ایران و آرژانتین بود.

ساحلی‌بازان ایران بازی را بهتر آغاز کردند و موفق شدند در ۱۲ دقیقه ابتدایی ۳ گل را به ثمر برساند و در دقایق پایانی یک گل دریافت کردند. برای ایران محمد علی مختاری (۲) و رضا میری گلزنی کردند.

وقت دوم این دیدار کمی متفاوت‌تر از دنبال شد و این آرژانتین بود که موفق شد از روی نقطه پنالتی اختلاف را به یک گل کاهش دهد.

در وقت‌های سوم محمد مرادی موفق شد با یک ضربه قیچی برگردان تماشایی گل چهارم را به ثمر برساند. ساحلی بازان ایران در این دیدار ۳ گل تماشایی قیچی برگردان به ثمر رساندند. آرژانتین در دقایق پایانی موفق شد یک گل دیگر به ثمر برساند اما بلافاصله موحد محمدپور با یک ضربه پای چپ دقیق گل پنجم یوزهای یارانی را وارد دروازه آرژانتین کرد.

این پایان کار نبود و علی میرشکاری گل ششم را در موقعیت تک به تک به زیبایی به ثمر رساند تا در نهایت این دیدار با برتری ۶ بر ۳ ایران به پایان برسد.

امیرحسین اکبری و علی میرشکاری با دریافت کارت زرد دیدار بعدی ایران مقابل تاهیتی را از دست دادند.

در دیگر دیدار این گروه تیم‌های ملی تاهیتی و اسپانیا به مصاف هم رفتند که در پایان این بازی حساس و نزدیک و در حالیکه اسپانیا سه بر صفر از حریفش پیش افتاده بود، این تیم ملی فوتبال ساحلی تاهیتی بود که با نتیجه پنج بر سه از سد اسپانیا گذشت تا صعودش را به مرحله بعدی قطعی کند.

با این نتایج تیم ملی تاهیتی با ۶ امتیاز در صدر جدول قرار گرفت و به همراه تیم ملی ایران که با چهار امتیاز در رتبه دوم است، صعودشان به مرحله حذفی قطعی شد. با این تفاسیر دو تیم در دیدار پایانی باید برای کسب عنوان صدرنشینی مقابل یکدیگر قرار بگیرند.

ترکیب اولیه تیم ملی ایران:

حمید بهزادپور، امیر حسین اکبری، محمد مرادی، علی میرشکاری و محمد معصومی زاده

سرمربی: علی نادری

نیمکت نشینان:

مسلم مسیگر، سید مهدی میرجلیلی، رضا امیری، سعید پیرامون، مهدی شیرمحمدی و موحد محمدپور و محمدعلی مختاری

Visits: 2