سوخت ژنراتور بیمارستان‌های غزه تا ۲۴ ساعت دیگر کاملا تمام می‌شود
سوخت ژنراتور بیمارستان‌های غزه تا ۲۴ ساعت دیگر کاملا تمام می‌شود
رئیس اداره انرژی غزه اعلام کرد که سوخت ژنراتورهای بیمارستان‌های غزه ظرف امروز و فردا تمام می‌شود و در صورت وارد نشدن سوخت به غزه اوضاع فاجعه‌بارتر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، ظاهر ملحم، رئیس اداره انرژی غزه امروز دوشنبه در گفت‌وگو با الجزیره گفت: بیمارستان ها در نوار غزه در معرض بمباران پیاپی ارتش رژیم صهیونیستی قرار دارد با وجود اینکه مجروحین و بیماران و هزاران آواره در بیمارستان ها هستند.

وی با بیان اینکه بیمارستان های غزه نهایتا تا امروز و فردا سوخت دارند، گفت: مهم است بدانیم که بیمارستان ها بدون سوخت نمی توانند کار کنند و از همین رو در معرض تعطیلی قریب الوقوع هستند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل هم امروز دوشنبه اعلام کرد که ذخایر سوخت بیمارستان‌های نوار غزه تنها برای ۲۴ ساعت کفایت می‌کند.

این نهاد اعلام کرد که توقف ژنراتورهای بیمارستان‌های غزه در نتیجه اتمام سوخت جان هزاران بیمار را به خطر خواهد انداخت.

محمد سلیمه، رئیس بیمارستان الشفاء غزه نیز امروز اعلام کرد که باز شدن گذرگاه رفح و ایجاد کریدور امن برای انتقال مجروحین و بیماران بد حال از نوار غزه به مصر ضرورت دارد. 

 وی تاکید کرد بیمارستان الشفاء از نظر جا و دارو و تجهیزات درمانی دیگر ظرفیت پذیرش زخمی‌های حملات رژیم صهیونیستی به غزه را ندارد.

رژیم صهیونیستی با آغاز حملات هوایی خود به نوار غزه در یک هفته پیش خطوط انتقال برق به نوار غزه را قطع کرد و از چهارشنبه گذشته نیز تنها نیروگاه تولید برق غزه به دلیل اتمام سوخت از کار افتاد و در این مدت بیمارستان‌ها با ژنراتورهای خود کار کرده و مردم هم از پنل های خورشیدی برای تامین اندک برق لازم استفاده کردند.

Visits: 1