سفیر تل‌آویو: آغاز عملیات زمینی در غزه غیرمنتظره خواهد بود
سفیر تل‌آویو: آغاز عملیات زمینی در غزه غیرمنتظره خواهد بود
سفیر رژیم صهیونیستی در روسیه مدعی شد که عملیات زمینی این رژیم به غزه به بهانه حذف حماس، غیرمنتظره و بدون اعلام قبلی آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، «الکساندر بن زِوی» سفیر رژیم صهیونیستی در روسیه در گفت‌وگوی امروز پنجشنبه (۲۶ اکتبر، ۴ آبان) با خبرگزاری «تاس» مدعی شد عملیات زمینی تل‌آویو علیه حماس در غزه، غیرمنتظره و بدون اعلام قبلی آغاز خواهد شد. 

به گزارش تاس، او درباره تاریخ احتمالی شروع عملیات زمینی در نوار غزه گفت: زمانی که چنین عملیات‌هایی آغاز می‌شود، غیرمنتظره شروع می‌شود تا مزیت‌هایی ایجاد کند. 

اظهارات این دیپلمات صهیونیست درباره عملیات زمینی علیه غزه در حالی مطرح شده که رسانه‌های صهیونیستی با انتشار گزارش‌هایی، اعلام کرده‌اند «اسرائیل هیچ برنامه‌ای برای شکست حماس ندارد». در همین حال، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» هم گزارش داده مقام‌های این کشور ابراز نگرانی کرده‌اند که تل‌آویو طرح مشخصی برای اعزام نیروهای زمینی به غزه ندارد و تردید دارند بتواند هدف ادعایی رژیم صهیونیستی را محقق کند.

به نوشته تاس، «سفیر (تل‌آویو) همچنین درباره گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این که ممکن است عملیات مشابهی در یک یا دو هفته آتی آغاز شود»، گفت: «این که آیا محتمل است یا خیر–ما چنین اطلاعاتی نداریم، زیرا این تصمیمی در سطح دولت (رژیم موقت) است، در سطح رهبری ارتش است. یعنی چندین عامل باید در نظر گرفته شود».

او در ادامه توضیح داد، «اول این که ارتش باید آماده باشد، به‌علاوه باید تصمیمی از سوی دولت گرفته شود که به عوامل داخلی و خارجی مرتبط است».

وی در ادامه سخنانش با بیان این که رژیم صهیونیستی عملیات محدودی را روی زمین انجام داد، افزود: نمی‌دانم آیا می‌توان آن را بخشی از عملیات زمینی نامید، اما عملیاتی روی زمین انجام شد. می‌دانم عملیات محدود و مرتبط با تخریب یک پست یا یک سنگر بود.

امروز پنجشنبه، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی مدعی انجام حمله زمینی نیروهای اسرائیلی به نوار غزه در شب گذشته شد. ارتش این رژیم با انتشاری ویدئویی ادعا کرد که در چارچوب تدارک برای «مرحله بعدی عملیات نظامی» با استفاده از تانک یک یورش را در شمال غزه انجام داده و نیروهایش شبانه برای یورش در چارچوب انجام عملیات زمینی وارد نوار غزه شدند و پس از آن به سمت فلسطین اشغالی عقب‌نشینی کردند. 

بیست روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی نیروهای مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی می‌گذرد. عملیاتی بی‌سابقه و غافلگیرانه‌ای که تاکنون دست‌کم به هلاکت نزدیک به ۱۵۰۰ صهیونیست منجر شده و بیش از ۲۰۰ اسرائیلی نیز به اسارت گرفته شده‌اند. در چنین فضایی که رژیم صهیونیستی در جبران شکست عملیاتی و اطلاعاتی‌اش در حال بمباران مستمر مناطق مسکونی، مساجد، بیمارستان‌ها، مدارس و …در غزه، است، همزمان برای نشان دادن قدرت پوشالی خود، هر روز به نوعی از آغاز عملیات زمینی علیه نوار غزه به بهانه نابود کردن حماس، با وجود همه هشدارها در این خصوص، سخن می‌گوید. 

در حالی که مقامات اسرائیلی و غربی درباره حمله زمینی به نوار غزه هشدار می‌دهند، روزنامه «وال‌ استریت ژورنال» به نقل از مقام‌های آمریکایی و صهیونیست گزارش داده تل‌آویو درخواست واشنگتن برای به تعویق انداختن حمله زمینی به غزه را پذیرفته است. 

Visits: 1