زندگی نامه غزل شاکری/بازیگر
زندگی نامه غزل شاکری/بازیگر
غزل شاکری متولد ۲۲ اسفند ۱۳۵۷ در تهران، بازیگر و خواننده است، فارغ التحصیل لیسانس طراحی صنعتی از دانشگاه آزاد می باشد که از طراحی داخلی شروع کرد سپس وارد طراحی صحنه شد و حالا در بازیگری و آواز می درخشد

به گزارش پایگاه خبری شباویز،غزل شاکری متولد ۲۲ اسفند ۱۳۵۶ در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون و طراح ایرانی است،فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی طراحی صنعتی است و در حال حاضر مشغول انجام طراحی صحنه ، طراحی داخلی ، آواز و موسیقی و البته بعضی اوقات ، بازیگری است.

وی دختر فرشته طائرپور، تهیه‌کننده و فیلم‌نامه‌نویس سینما است. او دارای خواهری بنام عسل و یک برادر به نام علی است.

غزل شاکری علاقه زیادی به موسیقی و آلات موسیقی ایران دارد. از فعالیت های موسیقایی غزل شاکری می توان به بازخوانی تصنیف حدیث آشنایی اثر حبیب الله بدیعی و خوانندگی پوران و تک خوانی ریتمیک با عنوان قلک اشاره کرد. آهنگ چون موی تو برای سریال شهرزاد نیز از وی منتشر شده است.

اولین نقش آفرینی غزل شاکری در فیلم مرگ ماهی به کارگردانی مرحوم کامبوزیا پرتوی در سال ۱۳۶۶ و همکاری با مادرش در ۹ سالگی بوده است. او یک سال بعد زمانی که ده ساله بود، در فیلم گلنار کنار بزرگانی از عرصه هنر چون شهلا ریاحی و اکبر دودکار ایفای نقش نمود و به شدت مشهور شد. لباس های گلنار، دستمال آبی و عروسک ها در دفترخانه ادبیات نگهداری می شوند.

غزل شاکری در سریال شهرزاد ایفاگر نقش آذر گل دره ای معشوقه فرهاد (مصطفی زمانی) در دوران جدایی از شهرزاد بود. سریال بانوی عمارت به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد و نویسندگی احسان جوانمرد، سریالی با داستان عاشقانه است که مقطعی از تاریخ قاجار را روایت می کند.

سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه از سریال های تاریخی است که غزل شاکری در آن به ایفای نقش پرداخته است. داستان این سریال پس از مرگ امیرکبیر و آشنایی ناصرالدین شاه با جیران آغاز می شود و تا حدود شش سال از زندگی ناصرالدین شاه و جیران را در بر می گیرد.

Views: 10