زندگی نامه رضا شفیعی جم/زندگی هنری و جدایی
زندگی نامه رضا شفیعی جم/زندگی هنری و جدایی
رضا شفیعی جم متولد ۹ تیر ۱۳۵۰ در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است دانش آموخته رشته گرافیک می باشد که از مسیر نقاشی و تابلو کشیدن در ۱۶ سالگی وارد عرصه بازیگری شد و تجربه یک زندگی زناشویی ناموفق را هم دارد

به گزارش پایگاه خبری شباویز،رضا شفیعی جم در تاریخ ۹ تیرماه سال ۱۳۵۰ در تهران متولد شد. پدر وی اصالتا تهرانی و مادرش کرمانشاهی است، کار هنری را با نقاشی و کشیدن تابلو از چهره (پرتره) شروع کرد و از دوران مدرسه تقلید صدا می کرد و همین زمینه کاری هنری او را برای آینده فراهم کرد

وی فعالیت در تئاتر را از سال ۱۳۶۴ آغاز کرد و در سال ۱۳۷۰ فعالیت در تلویزیون را آغاز کرد. شفیعی جم با بازی در مجموعه “ساعت خوش” ساخته مهران مدیری به شهرت رسید و پس از آن در بیشتر مجموعه‌های طنز ظاهر شد. مشهورترین و به یادماندنی‌ترین نقش او «بامشاد» در مجموعه “نقطه چین” به کارگردانی مهران مدیری است.

نقطه چین نام سریالی تلویزیونی است که در سال های ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ به صورت روزانه از شبکه سوم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد. این فیلم به کارگردانی مهران مدیری و بازی خاطره‌انگیز رضا شفیعی جم به یکی از بهترین پروژه‌های طنز تلویزیون تبدیل شده است.

شروع فعالیت سینمایی رضا شفیعی جم در سال ۱۳۷۱ و در  فیلم “دو همسفر” بود. فیلم دو همسفر به کارگردانی اصغر هاشمی، نویسندگی اصغر هاشمی و فریدون جیرانی و تهیه کنندگی علی اکبر مزینانی و اصغر هاشمی ساخته سال ۱۳۷۱ است. این فیلم در خرداد ۱۳۷۲ بر روی پرده سینما رفت.

شفیعی جم یک بار ازدواج ناموفق داشته است. وی با بیان اینکه دوست ندارد به دروغ درباره زندگی مشترکش حرف بزند، گفت: پول زحمت ۲۰ ساله‌ام را برای ۶ ماه زندگی از دست دادم! اینکه جوانان ۴۰۰ سکه یا ۵۰۰ سکه مهریه تعیین می‌کنند بدون اینکه فکر کنند روزی باید آن را به همسرشان پرداخت کنند، زیاد کار درستی نیست.

Views: 13