زندگی نامه حسام نواب صفوی/حواشی و ناگفته ها
زندگی نامه حسام نواب صفوی/حواشی و ناگفته ها
حسام نواب صفوی متولد ۲۲ شهریور ۱۳۵۳ در تهران ، بازیگر وکیل است، فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی سینما از دانشگاه هنر و لیسانس حقوق و جزا از دانشگاه تهران می باشد و دوره دیده موسیقی و بازیگری در آمریکا است

به گزارش پایگاه خبری شباویز،سیدحسام‌ الدین نواب‌ صفوی، بازیگر و وکیل ایرانی است که در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۳۵۳ در محله میرداماد تهران به دنیا آمد. پدر حسام نواب صفوی  سیداحمد نواب صفوی نام داشت و قاضی دادگستری بود که پس از بازنشستگی بـه کار وکالت و ترجمه پرداخت.

حسام نواب صفوی پدرش را در سال ۱۳۸۸ از دست داد. عموی این بازیگر ایرانی اسماعیل نواب صفا از ترانه‌ سرایان مشهور کشورمان بود.

سیدحسام الدین نواب صفوی ۳ برادر به نام های هومن، حسین و حسن دارد که ۲ برادرش در آمریکا و برادر دیگر در آفریقا زندگی می کند؛ درنتیجه برای دیدار خانواده اش بـه ایالات امریکا زیاد سفر می‌ کند اما خودش گفته است کـه عاشق ایران اسـت و به همین دلیل در ایران زندگی می‌ کند.

حسام نواب صفوی در مدرسه سلمان پارسی و دبیرستان منتظری قلهک درس خوانده است. او لیسانس رشته کارگردانی سینما از دانشگاه هنر و لیسانس حقوق و جزا از دانشگاه تهران دارد و آرزوی پدرش این بود که پسرش به سمت رشته حقوق برود. حسام نواب صفوی از کودکی بـه ساز پیانو علاقه داشت اما چون تردید داشته است رشته حقوق را انتخاب کرد.

دوره های بازیگری را در کلاس های مرحوم حمید سمندریان گذراند و از همانجا وقتی ۲۲ ساله بود به سریال بازگشت به خانه در سال ۱۳۷۵ معرفی شد

در سینما اولین بار در فیلم اعتراض به کارگردانی مسعود کیمیایی بازی کرد اما بیشتر شهرت او از سال ۱۳۸۷ وقتی ۳۴ ساله بود با سریال کیف انگلیسی شروع شد.

موسیقی را با نواختن پیانو از ۴ سالگی شروع کرد سپس مدتی به تدریس پرداخت تا اینکه اولین بار با کنسرت فرزاد فرزین در برج میلاد بعنوان نوازنده بروی صحنه رفت.

مدتی است که کم کار شده که بخاطر بثمر رساندن تلاش هایش در زمینه قانون و قضاست ، او از سال ۱۳۸۳ یک موسسه حقوقی تاسیس کرده است.

اوایل اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگه حکم جلب سیاری توسط شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای فرهنگ و رسانه تهران منتشر شد که در آن فردی به تحمل ۹۱ روز حبس تعزیری و ۵۱ میلیون جزای نقدی در حق دولت محکوم گردیده است.

بعدا با اطلاع رسانی های انجام شده مشخص شد شاکی ایشان خانم فاطمه عسگری حاتم آبادی فراهانی می باشد که به دلیل تهدید و افتراء شکایت کرده است.

این خانم که از ۷ تیر ۱۳۸۶ با ایشان آشنا شده و قرار بود با وی ازدواج کند اما در این عشق و عاشقی خانه اش را از دست داده و از سال ۹۴ مبتلا به تومور مغزی شد و نهایتا در روز ۲۳ تیر ۱۴۰۰ درگذشت.

مصطفی عسکری برادر فاطمه عسکری (شاکی) اعلام کرده توانسته است از ۳۰ دی ۱۳۹۸ پروانه وکالت آقای بازیگر را تعلیق کنند.

بعد از پیگیری از آقای کمال رئوف دادستان انتظامی مرکز وکلا ایشان تعلیق پروانه وکالت حسام نواب صفوی را تایید کردند.

Visits: 224