زندگی نامه امین بانی/خواننده
زندگی نامه امین بانی/خواننده
امین بانی متولد ۱۶ دی ۱۳۶۲ در اصفهان ، خواننده سبک پاپ و آهنگساز است، از ۶ سالگی علاقه اش را به موسیقی نشان دارد تا اینکه در ۲۰ سالگی با یک کلیپ موبایلی به شهرت رسید ولی بسیار فکر می کردند از هنرمندان افغانی تبار است

به گزارش پایگاه خبری شباویز،امین بانی خواننده ایرانی که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است، متولد ۱۶ دی سال ۱۳۶۲ است، او از سن ۷ سالگی به موسیقی علاقه داشت و با یک کلیپ کوتاه موبایلی به شهرت سید اما کسی اسم او را نمیدانست.

او یک خواهر و یک برادر دارد او عاشق خانواده خود است و هرزمانیکه میخواند مادرش گریه میکند، آنها یک خانواده ۵ نفری هستند.

وی خواهرزاده استاد کریم سماوی از خوانندگان قدیمی ایران هستند، او به صورت خودآموز به چند ساز آشنا است، از جمله ساز های مورد علاقه او گیتار و پیانو است، وی تاکنون هیچ آموزشی ندیده است.

امین بانی به بیماری کم خونی تالاسمی ماژور مبتلا است و این بیماری بر چهره وی تاثیر گذاشته است، به طوری که خیلیا فکر میکنند ایشون افغانستانی هستند اما اینطوری نیست و ایشون ایرانی هستند.

او تحت شرایطی توانست موزیک اول خود بنام پاییز و موزیک دوم خود به نام ثانیه ها را پخش کند که موزیک ثانیه ها تیتراژ مسابقه ثانیه ها از شبکه دوم تلویزیون با اجرای داریوش کاردان پخش شد.

او در سال ۱۳۹۷ با آهنگ زیبای چه کردی در سریال شهرزاد غوغا کرد، این آهنگ بشدت پخش و دیده شد و شهر بسیاری یافت. او نسبتی با بهنام بانی ندارد.

Visits: 5