زندگی نامه امین ایمانی/از خلبانی تا بازیگری
زندگی نامه امین ایمانی/از خلبانی تا بازیگری
امین ایمانی متولد ۱۲ مرداد دهه ۶۰ در تهران، بازیگر است، فارغ التحصیل رشته خلبانی از خارج از کشور می باشد، علاوه بر فعالیت های هنری از ورزشکاران حرفه ای نیز بوده است، ژانر دلخواهش در سینما اکشن است

به گزارش پایگاه خبری شباویز،امین ایمانی بازیگر ایرانی در ۱۲ مرداد ۱۳۶۰ در تهران به دنیا آمده و فارغ التحصیل رشته هوانوردی و خلبانی بوده و دوره های کامل خلبانی را در خارج از کشور گذرانده است.

امین ایمانی از نوجوانی ورزش حرفه ای را دنبال کرده و در رشته شنا مدال آور نیز بوده و به عنوان قهرمانی را در این رشته کسب کرده است. او شش بار قهرمان شنای کشور بوده است.

امین ایمانی ضمن تحصیل در رشته هوانوردی، به واسطه علاقه اش به بازیگری دنبال آشنایی با الفبای تئاتر رفت. بعد از بازگشت به ایران با محمدرضا شریفی نیا آشنا شد و این موضوع باعث حضور او در مجموعه “کلاه پهلوی” و ایفای کاراکتر اسفندیار سهرابی مسئول تلگرافخانه و منشی فرمانداری گردید.

امین ایمانی دوره های تکمیلی بازیگری را بعد از پایان پروژه کلاه پهلوی در کلاس های بازیگری شریفی نیا و آزیتا حاجیان گذراند.

امین ایمانی علیرغم بازیگر شدن، از حرفه اصلی خود، یعنی خلبانی خداحافظی نکرده است و می گوید: اگر چه بیشتر وقتم در شرایط فعلی صرف بازیگری می گردد، اما با خلبانی هرگز وداع نخواهم کرد و در کنار بازیگری این حرفه را نیز ادامه خواهم داد.

امین ایمانی به موسیقی خیلی علاقه دارد و از دیگر توانایی های این هنرمند خوش چهره و جوان ترانه سرایی و نواختن گیتار و نقاشی و طراحی می باشد. و به دو زبان انگلیسی و روسی نیز تسلط کامل دارد.

Visits: 31