رژیم صهیونیستی تاکنون معادل قدرت ۲ بمب اتمی غزه را بمباران کرده است
رژیم صهیونیستی تاکنون معادل قدرت ۲ بمب اتمی غزه را بمباران کرده است
منابع خبری روز شنبه گزارش کردند که رژیم صهیونیستی تاکنون معادل قدرت 2 بمب اتمی به غزه حمله کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، رژیم صهیونیستی روز شنبه نیز غزه را بمباران کرد. حجم حملات این رژیم به غزه از ابتدای حملات  معادل قدرت ۲ بمب اتمی است.

رژیم اسرائیل بیش از ۱۲ هزار حمله هوایی به غزه انجام داده و مناطق غیرنظامی مانند خانه‌ها، تأسیسات عمومی، مدارس و بیمارستان‌ها را هدف قرار داده است.

بر اساس این گزارش، بیش از ۲۱۲ هزار خانه آسیب دیده و ۳۵ هزار خانه ویران شده است. ۸۵ ساختمان و تأسیسات دولتی از جمله مرکز فرهنگی ویران شده‌اندند. ۲۱۴ مدرسه آسیب دیده‌اند و ۴۵ مدرسه  به طور کامل نابود شده است.  رژیم صهیونیستی ۱۰۲ موسسه بهداشتی را هدف قرار داد و ۱۳۵ کارمند بهداشت، ۴۰ روزنامه نگار، ۱۸ کارمند اداری و ۴۹ مقام مذهبی را کشته است.

در نوار غزه، ۵۴ مسجد به طور کامل، ۱۱۰ مسجد به طور جزئی ویران شد و سه کلیسا آسیب دیده‌اند. در جریان حملاتی که در آن حدود ۳۲ هزار نفر زخمی شدند، اجساد بسیاری از مردم زیر آوار پیدا شد.

در بیانیه مقامات غزه آمده است: «بوی اجساد باقی مانده در زیر آوار بلند می‌شود و نگرانی از شیوع بیماری همه گیر وجود دارد».

وزارت بهداشت غزه امروز شنبه، ۴ نوامبر و در بیست و نهمین روز از حملات رژیم اشغالگر به  نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای فلسطینی به ۹۴۸۸ نفر رسیده است.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «الجزیره»، وزارت بهداشت غزه همچنین توضیح داد که رژیم صهیونیستی طی ساعات گذشته ده‌ها قتل‌عام بزرگ دیگر انجام و جان ۲۳۱ تن را گرفته است.

Visits: 1