روایتی از چهارمین روز سفر رئیس سازمان اوقاف به آفریقا؛اعلام آمادگی سازمان اوقاف برای سرمایه گذاری در شرق آفریقا با همکاری شرکت های دانش بنیان
روایتی از چهارمین روز سفر رئیس سازمان اوقاف به آفریقا؛اعلام آمادگی سازمان اوقاف برای سرمایه گذاری در شرق آفریقا با همکاری شرکت های دانش بنیان
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه طی نشستی با معاون اتاق بازرگانی کنیا ضمن اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری در این کشور با همکاری شرکت های دانش بنیان وابسته به سازمان اوقاف به بیان ویژگی ها و توانمندی های هریک از شرکت های دانش بنیان پرداخت و مقرر شد در بازه زمانی کوتاه مدت، طرح های توجیهی اقتصادی در قالب جلسات آنلاین بین طرفین رد و بدل شود و تا دور بعدی سفر رئیس سازمان اوقاف به آفریقا به نتیجه برسد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان اوقاف و امور خیریه، در جریان سفر هیات دانش بنیان که همراه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به منظور امضای چند سند همکاری به کشور اوگاندا عزیمت کرده اند، در چهارمین روز این سفر، (صبح روز ۹ بهمن‌ماه)، علی غلام‌پور، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنیا به همراه محمدمهدی نادری، مدیرعامل شرکت سینافناوران ماندگار در سازمان دامپزشکی کنیا حضور پیدا کرده و با رئیس این سازمان دیدار و گفتگو کردند و در زمینه تکنولوژی تولید جنین گاوی و انتقال جنین ها به کنیا بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
سازمان دامپزشکی کنیا از انتقال جنین گاوی به این کشور خیلی استقبال کرد و درخواست داشتند که هیأتی از کنیا به تهران بیایند تا وضعیت این شرکت را از نزدیک مورد بررسی قرار دهند.
در این جلسه در رابطه با تکثیر گاوهای پربازده با استفاده از فناوری تولید آزمایشگاهی جنین بحث و تبادل نظر صورت گرفت و رئیس سازمان دامپزشکی کنیا از برنامه ای که جهت تکثیر گاوهای نژاد گوشتی با استفاده از فناوری تولید جنین دارند، خبر داد که قرار بوده است دانش آن را از شرکتی در آفریقای جنوبی خریداری کنند. با ارائه شاخص های کمی، کیفی و پتانسیل تولید جنین شرکت ایرانی وابسته به سازمان اوقاف، مقرر شد طی جلسات آتی، مقدمات همکاری مشترک در این حوزه فراهم شود.
مدیرعامل شرکت سینا فناوران ماندگار در نشستی دیگر که با موضوع تکثیر گاوهای پر بازده با استفاده از فناوری تولید آزمایشگاهی جنین با مرکز منابع ژنتیک دامی کنیا برگزار شد، پیشنهادات مختلف به مرکز ژنتیک این کشور ارائه کرد که با استقبال مرکز مذکور مواجه شد.
لازم به ذکر است که مرکز ژنتیک دامی کنیا از چندی پیش اقدام به طراحی و ساخت آزمایشگاه تولید جنین کرده است و در جستجوی خرید دانش فنی جهت راه اندازی آزمایشگاه خود بوده که مقرر شد مقدمات لازم جهت فروش دانش فنی توسط شرکت ایرانی فراهم شود.
همچنین در ادامه این جلسات، نشستی با معاون اتاق بازرگانی کنیا با حضور مدیرانی از حوزه های مختلف از جمله صنایع و موتور برقی، بخش انیمال و تولید آزمایشگاهی جنین برگزار شد. در این نشست توضیحاتی درباره توانمندی ها و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان وابسته به سازمان اوقاف ارائه شد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری در کنیا با همکاری شرکت های دانش بنیان وابسته به سازمان اوقاف به بیان ویژگی ها و توانمندی های هریک از شرکت های دانش بنیان (اعم از شرکتهایی که در این نشست حضور داشتند و شرکتهایی که حضور نداشتند)، پرداخت.
مقرر شد در بازه زمانی کوتاه مدت، طرح های توجیهی اقتصادی در قالب جلسات آنلاین بین طرفین رد و بدل شود و تا دور بعدی سفر رئیس سازمان اوقاف به آفریقا به نتیجه برسد و مشارکت در هریک از حوزه های مختلف مانند ماهی در قفس، موتور سیکلت برقی و… انجام شود که در این راستا مشارکت در زمینه پروژه ماهی در قفس مورد استقبال قرار گرفت.

Views: 0