درویش: مالکیت یکی از ۲ باشگاه طی چند روز آینده مشخص می‌شود/ نظارتی بر فوتبال نیست
درویش: مالکیت یکی از ۲ باشگاه طی چند روز آینده مشخص می‌شود/ نظارتی بر فوتبال نیست
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: تا فردا یا شنبه مالکیت یکی از ۲ تیم استقلال یا پرسپولیس مشخص می‌شود، ضمن اینکه این مسائل ربطی به مدیرعامل، هیات مدیره یا باشگاه ندارد این موارد حتی فراتر از وزارتخانه است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،رضا درویش روز پنجشنبه در حاشیه مراسم جشن قهرمانی تیم نوجوانان پرسپولیس در خصوص حاشیه‌های دیدار با ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: موضوع را من هم شنیدم و مسئولان تیم و بازیکنان ماجرا را نقل کردند اما جای تامل و تاسف دارد، فوتبال ما به کجا می‌رود؟ این نشان دهنده آن است که فوتبال ما در هیچ ابعادی نظارتی بر آن نیست. یعنی باری به هر جهت هر چند وقت یک بار کمیته اخلاق یک جریمه‌ای انجام می‌دهد و کمیته انضباطی یک کاری می‌کند اما بازدارنده نیست. با این وقاحت و صراحت کارهایی انجام می‌شود که نشان می‌دهد کمیته نظارتی هیچ نقشی ندارد و فوتبالی باشد و امور بگذرد.

وی ادامه داد: برخی از دوستان فکر می‌کنند فوتبال یعنی یک روز ساعت یک بازی را تغییر دهند و یک روز برنامه زمان‌بندی را جابجا می‌کنند، همین؛ اما این روش و سیستمی که فوتبال ما دارد به مقصد نخواهد رسید و ایجاد مشکل می‌کند. این زنگ خطری است که در ابعاد خارجی ما را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس همچنین در مورد جذب مهاجم جدید تاکید کرد: در این خصوص باید سرمربی تیم اظهار نظر کند و هنوز درخواستی نداشتیم. بابایی را هم در همان پست مهاجم داریم و اگر این احساس نیاز باشد پیگیری خواهیم کرد.

درویش در مورد مالکیت این باشگاه گفت: بر اساس اطلاعاتی که دارم تا فردا یا شنبه مالکیت یکی از این تیم‌ها مشخص می‌شود، ضمن اینکه این مسائل ربطی به مدیرعامل، هیات مدیره یا باشگاه ندارد این موارد حتی فراتر از وزارتخانه است. حداکثر تا یکشنبه در این خصوص نتیجه اعلام خواهد شد که مالکیت یکی از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با وزارتخانه‌ای سوای وزارت ورزش است.

وی در واکنش به سخنان مهدی ترابی در خصوص مطالباتش از باشگاه گفت:‌ بله، حق با این بازیکن است است. متاسفانه هزینه‌هایی را باید بدهیم که ناخواسته است و در برنامه‌های ما جایی نداشت. ۱۱ میلیارد تومانی که مجبور شدیم بدهی مالیاتی رادوشوویچ را بدهیم از همین موارد ناخواسته بود در صورتی که همین پول را برای پرداخت درصدی از مطالبات بازیکنان مد نظر داشتیم. ۶ میلیارد بدهی مالیاتی برانکو را هم داشتیم، ۱میلیون و ۵۰ هزار یورو را به رادوشوویچ دادیم، این‌ها می‌شود ۷۰ میلیارد تومان که اگر الان در حساب بود، مشکلی نداشتیم. ۱۰۹ میلیارد طلبی است که ما باید از وزارت ورزش یا دولت بگیریم، بابت بدهی‌هایی که افشا نشده و بعد از واگذاری مشخص شد. همه این موارد باعث شد بازیکنان شایسته ما در دریافت مطالبات خود با تاخیر مواجه شوند و تلاش می‌کنیم در چند روزه آینده منبعی برای تامین این مطالبات پیدا کنیم.

او در خصوص اینکه به غیر از مالکیت مشترک، موضوع دیگری باشگاه پرسپولیس را تهدید می‌کند یا خیر،‌گفت: بحث فقط مالکیت مشترک است که یقین دارم با هماهنگی دولت این کار انجام می‌شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به این سئوال که با توجه به مطالبات پرسپولیس از آسیا آیا امکان هزینه از آن مبالغ وجود ندارد، یادآور شد: پیگیر این راه هم هستیم اما هنوز عملیاتی نشده، اگر هر کدام از این مواردی که گفته شد یا وامی که درخواست کرده‌ایم را بتوانیم بگیریم بخشی از مسائل مالی تیم و بازیکنان را حل خواهیم کرد.

Visits: 2