دادوستد ۸۷۶ هزار تن محصول در بورس کالا
دادوستد ۸۷۶ هزار تن محصول در بورس کالا
امروز ۸۷۶ هزار تن انواع کالا و محصول در بازار فیزیکی بورس دادوستد شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، ۸۷۶ هزار و ۳۲ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۶ هزار و ۳۱۹ میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالا امروز دادوستد شد.

بیشترین حجم معاملات برای تالار صنعتی به میزان ۶۵۱ هزار و ۵۱۲ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۵ هزار و ۲۵ میلیارد تومان بود.

در تالار حراج باز ۱۷۰ هزار و ۲۴۰ تن و در تالار کالای صادراتی کیش، ۳۷ هزار و ۹۶۵ تن انواع کالا و محصول معامله شد.

حجم معامله در سایر تالارها به شرح زیر است:

– تالار سیمان (مچینگ): ۱۱ هزار و ۴۷۵ تن

– تالار پتروشیمی: ۴ هزار و ۸۴۰ تن

* عرضه ۲.۳ میلیون تن محصول در بورس کالا

تالار محصول‌های صنعتی و معدنی امروز میزبان عرضه ۹۱۰ هزار تن گندله سنگ آهن، ۲۱۹ هزار تن آهن اسفنجی، ۴۹ هزار و ۶۰ تن شمش بلوم، ۲۰ هزار تن ورق گالوانیزه خودرو، ۱۹ هزار و ۹۷۰ تن میلگرد، ۴ هزار و ۹۲۲ تن تیرآهن، یک هزار و ۹۰۰ تن ورق سرد خودرو و ۲۰۰ تن ورق سرد لوازم خانگی بود.

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی عرضه ۱۲ هزار ۶۷۶ تن مواد پلیمری و شیمیایی را تجربه می‌کند.

۷۳۶ هزار و ۳۰۰ تن کنسانتره سنگ‌آهن، ۲۰۰ هزار تن سنگ آهن دانه‌بندی، ۱۰۰ هزار تن سنگ آهن کلوخه و ۲۴۰ تن متیلن دی فینیل دی ایزوسیانات پلیمریک در تالار حراج باز عرضه شده است.

تالار صادراتی میزبان عرضه ۳۷ هزار و ۹۶۵ تن قیر و ۳ هزار تن سیمان بود.

در بازار فرعی ۸ هزار و ۴۵۳ تن میلگرد کلاف، ۲ هزار تن گندله آهن نیمه پخته، ۱۱۰ تن ضایعات فولادی و ۵۰ تن لوله فلزی درجه دو روی تابلو می رود.

* معامله ۲.۷ میلیون تن محصول در هفته گذشته

در هفته منتهی به ۱۷ شهریورماه، ۲ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۶۲۳ تن انواع کالا و محصول و ۸۱ دستگاه خودرو تجاری به ارزش ۲۳.۳ هزار میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالای ایران دادوستد شد. سیمان، سنگ آهن، فولاد و آهن اسفنجی، سنگین وزن های تالار صنعتی و معدنی و قیر، وکیوم باتوم و مواد پلیمری، سنگین وزن های تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی بودند.

تالار محصول‌های صنعتی و معدنی شاهد معامله ۲ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۶۱۷ تن انواع کالا و محصول و ۸۱ دستگاه خودرو به ارزش ۱۲ هزار و ۳۱۱ میلیارد تومان در هفته گذشته بود.

در این تالار یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۸۷۱ تن سیمان، ۵۵۹ هزار تن سنگ آهن، ۱۹۵ هزار و ۹۰۳ تن فولاد، ۱۴۵ هزار و ۶۰۰ تن آهن اسفنجی، ۶۵ هزار و ۸۷۵ تن آلومینیوم، ۶ هزار و ۱۷۵ تن مس، یک هزار و ۱۴۵ تن روی، ۴۵۰ تن چدن و ۲۰۰ تن کنسانتره مولیبدن معامله شد.

همچنین در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۵۰۵ هزار و ۷۴ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۹ هزار و ۶۸۷ میلیارد تومان در هفته معاملاتی منتهی به ۱۷ شهریور به فروش رسید.

در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۱۶۳ هزار و ۹۷۳ تن قیر، ۱۶۰ هزار تن وکیوم باتوم، ۸۸ هزار و ۶۹۳ تن مواد پلیمری، ۳۸ هزار تن لوب کات، ۲۸ هزار و ۳۸۷ تن مواد شیمیایی، ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن گوگرد، ۷ هزار و ۲۷۶ تن فرآورده های نفتی، ۵ هزار و ۲۹۴ تن روغن و ۳۵۰ تن گازها و خوراک ها معامله شد.

تالار کشاورزی هم در هفته گذشته میزبان معامله ۸۳۰ کیلوگرم زعفران به ارزش ۳۲.۱ میلیارد تومان بود.

بازار فرعی نیز شاهد معامله ۶۳ هزار و ۹۳۲ تن انواع کالا و محصول به ارزش یک هزار و ۲۴۴ میلیارد تومان بود.

Visits: 1