حمایت از همه ژانرها از اولویت‌های سازمان سینمایی است
حمایت از همه ژانرها از اولویت‌های سازمان سینمایی است
مدیرکل اداره نظارت بر نمایش سازمان سینمایی گفت: تعامل با سینماگران و حمایت از همه ژانرها در اکران جزو اولویتهای سازمان سینمایی و شورای صنفی نمایش است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از پایگاه خبری هنرآنلاین،جلسه شورای صنفی نمایش که با حضور مدیران یکی از دفاتر پخش و تهیه‌کننده یکی از فیلم های روی پرده جهت شنیدن نظرات و تقاضایشان برگزار شد، روح‌الله سهرابی مدیرکل اداره نظارت بر نمایش سازمان سینمایی، ضمن اشاره به ضرورت تعامل با سینماگران و حمایت از همه ژانرهای سینمایی در مرحله اکران فیلمها و اولویت بخشی به این دو مقوله، از تلاش بی‌وقفه و حرفه‌ای شورای صنفی در جهت رونق اقتصاد سینما و تعامل نزدیک با سینماگران قدردانی کرد.

وی با اشاره به شرایط خاص حاکم بر سینما که از دوران کرونا تا اواخر سال گذشته ادامه داشت تدابیر ویژه سازمان سینمایی و شورای صنفی نمایش در زمینه مدیریت اکران سینما و حمایت از آثار مختلف را از جمله عوامل اصلی رونق اقتصاد سینما و بازگشت امید به فضای کلی سینما عنوان کرد و گفت: شنیدن صدای همه سینماگران و تعامل صحیح و دلسوزانه با این قشر علاوه بر کمک به رونق اقتصاد سینما باعث ایجاد رقابت سالم و سازنده بین صاحبان آثار در نحوه اکران فیلم و شیوه‌های مدرن و موثر تبلیغاتی خواهد بود. ضمن اینکه با توجه به نیاز مخاطب به آثار با کیفیت و قابل دفاع، تولیدات سینمایی جهت گیری مناسبی خواهند داشت. 

در جلسه اخیر شورای صنفی نمایش که با حضور مدیران یکی از دفاتر پخش و تهیه کننده یکی از فیلمهای روی پرده جهت شنیدن نظرات و تقاضایشان برگزار شد،

در ادامه همایون اسعدیان رئیس شورای صنفی نمایش ضمن تاکید بر اهمیت رونق بخشی به اقتصاد سینما به ضرورت حمایت از همه ژانرهای سینمایی اشاره کرد و گفت: با توجه به رونق اقتصاد سینما باید این واقعیت را پذیرفت که در حال حاضر بیشتر آثار کمدی روی پرده به کمک اقتصاد سینما آمده‌اند بنابراین برای کمک به همه سینما لازم است برای ساماندهی به همه ژانرها با مضامین متنوع، شورای صنفی نمایش با نظارت دقیق نسبت به اکران آثار هدف‌گذاری کند.

در این جلسه مقرر شد در خصوص برخی مسائل مربوط به اکران و جهت تعیین تکلیف برنامه‌های مدنظر شورا، طی روزهای آینده جلسه‌ای با رئیس سازمان سینمایی برگزار شود.

Views: 1