حماس از کشته شدن ۹ اسیر اسرائیلی در بمباران صهیونیست‌ها خبر داد
حماس از کشته شدن ۹ اسیر اسرائیلی در بمباران صهیونیست‌ها خبر داد
گردانهای القسام خبر داد که در پی بمباران رژیم صهیونیستی، نُه نفر از اسرای اسرائیلی در بند این گروه به هلاکت رسیده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، در هشتمین روز از نبرد طوفان الاقصی که توسط نیروهای مقاومت فلسطین همچنان ادامه دارد، گردانهای القسام از هلاکت ۹ نفر از اسرای صهیونیست در بند خود خبر داده است.

شبکه خبری المیادین به نقل از القسام گزارش داد، این اسرای اسرائیلی در حملات هوایی رژیم صهیونیستی کشته شده‌اند و چهار نفر از آنان، غیر صهیونیست هستند.

ابوعبیده سخنگوی گردانهای شهید عزالدین القسام یکشنبه گذشته خبر داد که نیروهای القسام موفق شدند گروه تازه‌ای از نیروهای رژیم صهیونیستی را اسیر کنند و با خود به نوار غزه انتقال دهند.

وی تأکید کرد که رزمندگان  مقاومت موفق شدند وارد شهرک صهیونیستی «مفکاعیم» واقع در جنوب فلسطین اشغالی شوند و با حملات خود، شماری از صهیونیستها را از پای درآورند و برخی دیگر را زخمی کنند.

سخنگوی القسام با اشاره به ورود نیروهای مقاومت به منطقه نزدیک به شهر عسقلان اشغالی، خبر داد که نیروهای القسام به شدت در مناطق «زیکیم» و «یفتاح» با نظامیان اسرائیلی درگیر هستند.

زیاد النخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم خبر داد که این جنبش، بیش از ۳۰ اسرائیلی را به اسارت گرفته است.

النخاله با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از همان لحظات آغاز عملیات، دست به دامن همپیمان خود یعنی آمریکا شد،  خطاب به ملت و مقاومت فلسطین گفت: در دشوارترین شرایط جهان، به خبر اول تبدیل شدید؛ زیرا با اراده خود، دشمن تا بن دندان مسلح به سلاح آمریکا را شکست دادید و معادلات ظالمانه قدرت را به هم زدید.

هنوز آمار دقیقی از تعداد اسرای صهیونیستی در دست نیست، ولی «گیلعاد اردان» سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفت که مقام‌های اسرائیلی باور دارند حدود ۱۵۰ اسیر صهیونیست در نوار غزه نگهداری می‌شوند.

Views: 1