تکمیل مدارک استقلال برای مجوز آسیایی
تکمیل مدارک استقلال برای مجوز آسیایی
باشگاه استقلال برای دریافت مجوز حرفه‌ای در آسیا مدارک لازم را تهیه و آبی‌پوشان تنها نگران برطرف شدن مشکل مالکیت مشترک با پرسپولیس هستند تا برای سومین سال متوالی از حضور در مهم‌ترین و معتبرترین تورنمنت باشگاهی قاره آسیا محروم نشوند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،شمارش معکوس برای دریافت مجوز حرفه‌ای استقلال در آسیا آغاز شده است و هواداران این تیم دوست ندارند اتفاقات تلخی که در دو سال گذشته مانع از حضور تیم محبوبشان در لیگ قهرمانان آسیا شد تکرار شود.

در ماه‌های اخیر خطیر و مجموعه باشگاه استقلال برای تکمیل مدارک خود تلاش‌های زیادی انجام و موانع زیادی را از پیش رو بر داشتند.

تسویه حساب مالی

باشگاه استقلال تا یازدهم فروردین ماه فرصت دارد مباحث و صورت‌های مالی خود را از طریق نرم افزار برای کنفدراسیون فوتبال آسیا بارگذاری کند.

صورت‌های مالی باشگاه استقلال آماده و تنها مدرکی که باید در این شاخصه کامل شود برگه تسویه حساب با باشگاه سانتاکلارا است.

سهم باشگاه استقلال از بدهی این باشگاه پرتغالی از طریق یک بانک معتبر ایرانی انتقال داده شد و پس از نشستن پول به حساب باشگاه سانتاکلارا که احتمالا چهل و هشت ساعت بعد خواهد بود رسیدی در اختیار آبی‌پوشان قرار می‌گیرد که در آن‌هم در اولین ساعات دهم فروردین ماه برای AFC بارگذاری می‌شود.

در مقطع کنونی مهمترین چالش باشگاه استقلال برای دریافت مجوز حرفه‌ای در آسیا معیار حقوقی است که شامل ثبت تجاری باشگاه، قراردادها و سیستم حقوقی است.

مالکیت مشترک ، چالش جدی آبی‌ها

پرونده‌های حقوقی، قراردادها و دیگر مدارکی که در این باره لازم بود آماده بارگذاری از سوی باشگاه استقلال در نرم افزار afc است.

تنها چالش اصلی در این باره برطرف شدن مالکیت مشترک دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است که وزارت ورزش و جوانان قول داده آن را برطرف کند.

سرخابی‌ها تا بیستم فروردین ماه فرصت دارند مدارک لازم را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنند که مالکیت مشترک ندارند.

تاییدیه معیار ورزشی

یکی دیگر از الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا برای مجوز حرفه‌ای در آسیا معیار ورزشی است که شامل برگزاری مسابقات، دیدارهای تیم‌های پایه و مسائل دیگر است.

مدارک لازم در این خصوص که به تایید فدراسیون فوتبال و هیات فوتبال استان تهران است در اختیار مسئول مربوطه در ساختمان علامه جنوبی است تا پیش از فرارسیدن یازدهم فروردین ماه برگزار شود.

زیر ساخت‌ها و ماجرای ورزشگاه تکراری

در مرحله بعدی (مرحله سوم) باشگاه‌ها باید زیرساخت‌های خود از جمله ورزشگاه‌های محل برگزاری رقابت‌های خود را مشخص کنند.

باشگاه استقلال علاوه بر اینکه مستندات ورزشگاه امام رضا (ع) و کمپ زنده‌یاد ناصر حجازی را به عنوان زیر ساخت‌ها آماده کرده استادیوم آزادی را به عنوان محل برگزاری مسابقات خود معرفی کرده است.

مدارک پرسنلی و اداری مرحله دیگری از معیارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دریافت مجوز حرفه‌ای است.

تمامی مدارک لازم از کارمندان باشگاه گرفته تا کادرفنی تهیه شده و در نرم افزار مربوطه آپلود شده است.

سقوط به لیگ آزادگان پایان تلخ محرومیت آسیا!!

با توجه به اینکه باشگاه استقلال طی دو سال پیاپی نتوانسته برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا، مجوز حرفه‌ای خود را بگیرد، با توجه به قوانین و مقررات کنفدراسیون فوتبال آسیا در صورتی که امسال نیز برای سومین سال پیاپی از این امر محروم شود با جرایم سنگینی مواجه خواهد شد که در آیین انضباطی پیش‌بینی شده است و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حتی می‌تواند حکم به سقوط استقلال به لیگ پایین‌تر دهد.

Views: 2