تساوی استقلال و پرسپولیس در نیمه نخست
تساوی استقلال و پرسپولیس در نیمه نخست
نیمه نخست شهرآورد پایتخت بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس به تساوی بدون گل همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس تهران از ساعت ۲۰ امشب چهارشنبه در حساسترین دیدار هفته بیستم لیگ برتر باشگاه‌های ایران به مصاف هم رفته‌اند.

قضاوت این دیدار که در حضور بیش از ۶۵ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه آزادی، در حال برگزاری است را وحید کاظمی برعهده دارد. سعید قاسمی و حسن انتظاری کمک‌ داور هستند پیام حیدری هم داور چهارم است. سعدالله گلمرادی از تاجیکستان به همراه موعود بنیادی‌فر، داوران اتاق VAR هستند.

جایگاه دو تیم در رتبه‌های اول و دوم جدول رده‌بندی بر حساسیت‌های همیشگی این دیدار افزوده است.

استقلال بازی را بهتر آغاز کرد و با حرکات از جناحین و ارسال‌های بلند، حریف را تحت تاثیر قرار داد. پِرس سنگین استقلالی‌ها موجب شد تا بازیکنان پرسپولیس برای دقایقی مجبور به پاسکاری در زمین خودی شوند.

پس از گذشت دقایقی، شرایط پرسپولیس بهتر شد و در دقیقه ۲۰ ارسال عالیشاه و ضربه عیسی آل‌کثیر بهترین فرصت را برای سرخ‌پوشان ایجاد که ضربه مهاجم سرخ‌پوشان راهی به دروازه پیدا نکرد.

پرسپولیسی‌ها با حرکات ترکیبی و استفاده از قدرت پا به توپ، عالیشاه، اورونوف و مهدی ترابی، برای دقایقی بر بازی مسلط شده و چند حمله خوب را طراحی کردند. شاگردان اوسمار با به گردش درآوردن توپ در مناطق مختلف زمین، استقلال را وادار به اتخاذ روش تدافعی کردند.

در دقیقه ۳۹، آرش رضاوند به دلیل خطای واضح روی ترابی، نخستین اخطار این دیدار را دریافت کرد. در اوقات تلف شده نیمه نخست، سروش رفیعی هافبک باتجربه پرسپولیس، اخطار گرفت.

در نهایت نیمه نخست این دیدار حساس با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

ترکیب استقلال

سیدحسین حسینی، آرمین سهرابیان، رافائل سیلوا، امید حامدی‌فر، ابوالفضل جلالی، صالح حردانی، روزبه چشمی، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند، جلال‌الدین ماشاریپوف و گوستاوو بلانکو

سرمربی: جواد نکونام

ترکیب پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، فرشاد فرجی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی‌فر، عبدالکریم حسن، مسعود ریگی، سروش رفیعی، امید عالیشاه، اوستون اورنوف، مهدی ترابی و عیسی آل‌کثیر.

سرمربی: اوسمار

Visits: 2