تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند
تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند
کم‌تر از یک هفته از ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه سماح می‌گذرد و رئیس ستاد مرکزی اربعین می‌گوید: تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه سماح از چهارم مرداد آغاز شده است. ستاد مرکزی اربعین اعلام کرده که افراد با ثبت‌نام در این سامانه از برخی تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.

همچنین شرط برخی از تسهیلات همچون ارز اربعین یا حتی صدور گذرنامه ویژه اربعین ثبت‌نام در این سامانه است. سیدمجید میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به لزوم ثبت‌نام در سامانه سماح، می‌گوید: تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

هر ساله بسیاری از متقاضیان زیارت اربعین از اوایل ماه صفر هم‌زمان با شروع اعزام‌ها، ثبت‌نام در سامانه سماح را آغاز می‌کنند. با این وجود، مسؤولان ستاد مرکزی اربعین از مردم می‌خواهند در صورتی قصد سفر به زیارت اربعین را دارند، زودتر اقدام به نام‌نویسی کرده و این فرآیند را به روزهای منتهی به اعزام موکول نکنند تا دچار مشکل نشوند.

امسال ستاد مرکزی اربعین بیمه زائران هم در سه بسته در نظر گرفته است که افراد می‌توانند هر کدام از بسته‌ها که ۳۵، ۴۵ و ۵۵ هزار تومان با سقف تعهدات معین است، انتخاب کنند. هزینه بیمه سال گذشته ۱۸ هزار تومان بود.

به گزارش فارس، سال گذشته بیش از سه میلیون زائر اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کردند. امسال پیش‌بینی می‌شود که بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به زیارت اربعین مشرف شوند.

Visits: 2