تازه‌ترین اخبار میدانی از جنگ زمینی در چند محور از نوار غزه
تازه‌ترین اخبار میدانی از جنگ زمینی در چند محور از نوار غزه
یک منبع آگاه مقاومت فلسطین، امروز، جزئیات جدیدی از حملات زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه از چند محور و رویارویی رزمندگان فلسطینی با اشغالگران ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه المیادین لبنان، امروز (پنجشنبه، ۲ نوامبر) در بیست‌وهفتمین روز عملیات طوفان‌الاقصی، به نقل از یک منبع آگاه در مقاومت فلسطین در غزه جدیدترین اوضاع میدانی و رویارویی زمینی مقاومت با سربازان اشغالگر که تاکنون موفقیت‌آمیز بوده را تشریح کرد.

این منبع آگاه مقاومت فلسطین افزود: «حرکت نیروهای اسرائیلی در شمال غزه، حکایت از تلاش‌های متعدد برای پیشروی در زمین در چند محور است. اشغالگران در حال پیشروی از سمت شهرک سدیروت هستند و سعی دارند بیت حانون را از ورودی جنوبی آن محاصره کنند و آن را از مناطق شمال نوار جدا کنند. جبهه زمینی در شمال غرب نوار غزه به شدت داغ است. اشغالگران همچنین تلاش دارند تا به سوی مناطق شمالی از اردوگاه “الشاطئ” در منطقه الکرامه پیشروی کنند».

وی افزود: اما ما تاکید می‌کنیم که مقاومت تا به این لحظه، مانع پیشروی نظامیان صهیونیست در تمامی محورها شده است. نیروهای اشغالگر تلاش کردند تا در امتداد جاده دریایی مشرف به اردوگاه الشاطئ پیشروی کرده‌اند زیرا سمت راست و عقب خود را ایمن کرده‌اند و به همین دلیل فرصت مانور در این بخش را دارند. مقاومت نیز از این نقشه و مانورهای اسرائیل آگاه شد و نیروهای خود را برای مقابله با نیروهای اشغالگر بسیج کرد. درگیری نیروهای مقاومت با سربازان اشغالگر در نزدیکی این جاده حیاتی، خسارات زیادی به اشغالگران وارد کرد». 

رسانه‌های صهیونیستی، عصر امروز اعلام کردند که «شلومی حبکه» فرمانده گردان ۵۳ لشکر باراک که یکی از فرماندهان ارشد ارتش رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود در حمله زمینی در شمال نوار غزه کشته شده است.

وی ساعاتی قبل از کشته شدن به دست نیروهای مقاومت، خطاب به صهیونیست‌ها آنها را به اتحاد فراخوانده بود و گفته بود که گردان ۵۳ از لشکر باراک با تمام قدرت و تانک‌های تجهیزات نظامی تلاش خواهد کرد تا در نوار غزه پیشروی کند و ضربه سختی به مقاومت وارد کند. 

المیادین در ادامه به نقل از این نیروی مقاومت فلسطین نوشت: «نیروهای اشغالگر همچنین در حال پیشروی از محور  “قریش” در جنوب غرب غزه بودند که با مقاومت قهرمانانه و هدف قرارگرفتن مستمر با گلوله های خمپاره مواجه شدند».

وی تاکید کرد که اشغالگران تا به این لحظه از هرگونه پیشروی به سوی خیابان هشتم درمانده‌اند. 

این در حالی است که شب گذشته منابع رسانه‌ای گزارش می‌دادند که درگیری زمینی در محورهای شرق حی الزیتون، شرق خان یونس، شمال غرب نوار غزه و اطراف شهرک نتساریم (جنوب غرب شهر غزه) بشدت ادامه دارد و نظامیان اشغالگر کمتر از نیم مایل یا ۸۰۰ متر با تقسیم نوار غزه به دو نیمه فاصله دارند تا شمال نوار غزه را از ناحیه جنوبی جدا کنند.

Visits: 7