بقاع متبرکه شهرستان بویراحمد تا اطلاع ثانوی پذیرای زائران نیستند

بقاع متبرکه

به گزارش پایگاه خبری شباویز ، هادی خورشیدیان یاسوج رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد گفت: به دلیل بیماری کرونا بقاع متبرکه شهرستان بویراحمد تا اطلاع ثانوی پذیرای زائران نیستند.


هادی خورشیدیان یاسوج با تبریک طلوع ماه شعبان و تبریک اعیاد پرخیر برکت شعبانیه و حلول سال نو و عید باستانی نوروز گفت: به دلیل شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا در کشور تا زمان عادی شدن شرایط و اعلام سراسری امکان پذیرش زائر در اماکن متبرکه، از پذیرش زائران و مسافران در بقاع متبرکه شهرستان بویراحمد معذوریم و درب همه اماکن مذهبی تا اطلاع ثانوی به روی عموم بسته است.


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: کلیه زائرسراهای بقاع متبرکه این شهرستان نیز تعطیل شده و کار ضدعفونی کردن بقاع متبرکه نیز به صورت روزانه در حال انجام است.


خورشیدیان با بیان اینکه به همت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد و همکاری خوب هیات امنای حرم مطهر امام‌زاده عبدالله شهر یاسوج و پایگاه مقاومت بسیج شهید صیاد شیرازی و هیأت مذهبی حرم مطهر امام زاده عبدالله (ع)شهر یاسوج کارگاه تولیدی ماسک در این بقعه راه اندازی شده ،گفت: روزانه قریب به هزار عدد ماسک در این کارگاه تولید و بین اقشار ضعیف و کم درآمد و جوار بقاع متبرکه توزیع می‌شوند.


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد از توزیع بسته‌های بهداشتی بین مجاورین بقاع متبرکه شاخص شهرستان بویراحمد خبر داد و گفت: آذین‌بندی بقاع متبرکه در ایام نوروز و پخش سخنرانی در مناسبت‌های مذهبی از بلندگوی بقاع متبرکه شاخص شهرستان جهت استفاده مجاورین بقاع متبرکه از برنامه های اوقاف و امور خیریه دراین شرایط کرونایی است.


خورشیدیان افزود: به دلیل بیماری کرونا درست است که جسم ما از ضریح مطهر بقاع متبرکه فاصله دارد، ولی برنامه‌های روحانی خوبی برای زائران و مجاوران بقاع متبرکه شاخص شهرستان پیش بینی شده است که مردم از طریق مجازی و در خانه نیز بقاع متبرکه را زیارت کنند.

وی به برگزار نشدن ویژه‌برنامه «آرامش بهاری» در بقاع متبرکه در سطح استان وبه طبع آن در شهرستان بویراحمد نیز اشاره کرد و گفت: هر سال در این روزها طرح «آرامش بهاری» در بقاع متبرکه استان اجرا می‌شد. اما امسال به جای این طرح با نصب بنرهای اطلاع‌رسانی در ورودی اماکن متبرکه سعی شده تا به رفع شرایط موجود کمک شود.
خورشیدیان در پایان گفت : اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد برای نوروز ۹۹ با شعار «در خانه بمانیم» و «کرونا را شکست می‌دهیم» به اطلاع‌رسانی برای قطع کردن زنجیره شیوع ویروس کرونا پرداخته که امیدواریم هر چه سریعتر این ویروس نوپدید از جامعه اسلامی و بشریت دفع شود و روال عادی به مردم خوب ایران عزیز برگردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بقاع متبرکه
توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد صورت می گیرد؛برگزاری همایش بزرگداشت عالم واقف مرحوم حضرت آیت الله میراحمد تقوی(ره) در شهرستان کهگیلویه

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: همایش بزرگداشت عالم واقف مرحوم حضرت آیت الله میر احمد تقوی(ره) پنجشنبه سوم مهرماه در بقعه متبرکه امامزاده سید محمید علیه السلام برگزار می شود.

بویراحمد
اعلام خطر استاندار از وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ماه های پیش رو تشخیص آنفولانزا و کرونا سخت است باید مراقبت صورت گیرد خبر بد این است که افراد جوان و توانمند بستری هستند و فقط سالمندان در بخش کرونا بستری نیستند.

بویراحمد
خانواده‌هایی فاقد امکانات اولیه/لزوم مشارکت خیرین برای رفع محرومیت از پاتاوه

هنوز خانواده‌ای هستند فاقد امکانات اولیه و می‌طلبد خیرین و مسوولان پای کار بیایند.