برگزاری نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد در قالب سوگواره بصیرت عاشورایی
برگزاری نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد در قالب سوگواره بصیرت عاشورایی
حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی در بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز ، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی در بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تسلیت فرا رسیدن عاشورای حسینی، گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف قیام امام حسین علیه السلام، اقامه واجبات دینی بود، لذا توجه به این مسئله در ایام عزاداری حسینی به خصوص در روز عاشورا که اوج سوگواری‌هاست، بسیار مهم و واجب است.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی افزود: اقامه نماز اول وقت آن هم به جماعت یکی از سیره‌های اصلی ائمه معصومین از جمله امام حسین علیه السلام است که در بحبوحه نبرد هم از این مهم غافل نشد و در ظهر عاشورا نماز ظهر را اول وقت و به جماعت اقامه کرد بنابراین شیعیان و سوگواران آن حضرت هم باید در این مسئله به ایشان اقتدا کنند.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: به‌ همین منظور هر ساله نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار و خوانده می‌شود.

سوگواره بصیرت عاشورایی همزمان با دهه اول محرم در چهل و پنج بقعه متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

Views: 7