برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد
برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد
سوگواره بصیرت عاشورایی در طول دهه اول محرم در بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی در طول دهه اول محرم در بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی با چهار هدف تببین اهداف قیام عاشورا با بیان صحیح وقایع نهضت حسینی و بهره مندی از آنها برای جامعه امروز – استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه جهت اجرای ویژه برنامه های مذهبی ماه محرم متناسب با وضعیت هر شهرستان – اجرای صحیح نیات واقفین با موضوع عزاداری امام حسین علیه السلام و عدالت در حمایت از هیأت مذهبی و استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه ها به ویژه حضور فعال و موثر در فضای مجازی برگزار می شود.

عباس نصیرالاسلامی گفت: برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی بر اساس هر کدام از وضعیت های آبی،زرد،نارنجی و قرمز برگزار می شود.

نصیرالاسلامی گفت: تعویض پرچم بقاع متبرکه با بیرق عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در روز اول ماه محرم انجام می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعویض پرچم بقاع متبرکه با بیرق عزای سید الشهدا علیه السلام، ویژه برنامه شیرخواراگان حسینی، برنامه احلی من العسل و ویژه برنامه های روز تاسوعا و عاشورا بصورت ویژه در این دهه برگزار می شود.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی افزود: پویش هر منزل یک بیرق امام حسین علیه السلام، پویش لبیک یا حسین در شب اول محرم و پویش سراسری هر خانه یک حسینیه در این دهه انجام می شود.

Visits: 0