برگزاری دعای عرفه در ۹ بقعه شاخص کهگیلویه و بویراحمد

بقاع متبرکه

حجت‌الاسلام قاسم مومنی‌شاد معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت روز خبرنگار و تبریک دهه ولایت و امامت گفت: مراسم پر فیض دعای عرفه یکشنبه ۹ ذی‌الحجه در عرفه در ۹ امامزاده استان  و به صورت ویژه در آستان مقدس مختار، امامزاده عبدالله شهر یاسوج  و امامزاده علی(ع) چرام برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد به برنامه‌های دهه ولایت که از عید قربان و عید غدیر است، افزود: غبارروبی گلزار مطهر شهدای سادات، تجلیل از خانواده‌های شهدای سادات و جانبازان از جمله برنامه‌های این دهه است. 

وی از استقرار ۱۵مبلغ اعزامی از قم و بومی منطقه اعم از مبلغ خواهر و برادر در آستان مقدس امامزادگان استان خبر داد و عنوان کرد: راه‌اندازی کاروان شادی از مرکز شهر به مقصد امامزاده مختار، برگزاری جشن عید غدیر در هر شهرستان یک جشن در بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های این دهه است.

این مسوول خاطرنشان کرد: تبین غدیر بصورت چهره به چهره توسط مبلغین اعزامی،  همایش بانوان ولایی عثر، برپایی ایستگاه صلواتی در بقاع متبرکه و تزئین و تبلیغات محیطی بقاع متبرکه به مناسبت دهه ولایت دیگر برنامه‌هایی است که در فاصله دو عید قربان تا عید غدیر برگزار می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بقاع متبرکه
بقاع متبرکه شهرستان بویراحمد تا اطلاع ثانوی پذیرای زائران نیستند

هادی خورشیدیان رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد گفت: به دلیل بیماری کرونا بقاع متبرکه شهرستان بویراحمد تا اطلاع ثانوی پذیرای زائران نیستند.

بقاع متبرکه
جنتی پور: توزیع روزانه یک هزارماسک درسطح استان_ اجرای طرح دستان مهربانی با توزیع بیش از ۷۰۰ بسته

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک ایام ماه رجب وعید نوروز گفت: هرساله در ایام نوروز طرح نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه با حضور روحانیون اعزامی از قم و در قالب ویژه برنامه‌های معرفتی و استقبال از زائران برگزار می‌شد اما متاسفانه امسال با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا که در سراسر دنیا و کشور فراگیر شده همه برنامه‌های نوروزی بقاع متبرکه نیز به تبعیت از مصوبات ستاد ملی کرونا در کشور تعطیل شد.

بقاع متبرکه
در نوروز ۱۳۹۹ به دلیل بیماری کرونا نیز در هیچ بقعه متبرکه‌ای اسکان و پذیرش زائر نداریم

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال به دلیل بیماری کرونا نیز در هیچ بقعه متبرکه‌ای اسکان و پذیرش زائر نداریم .