ایران در یک قدمی قهرمانی جوانان فرنگی جهان
ایران در یک قدمی قهرمانی جوانان فرنگی جهان
با توجه به اختلاف ایجاد در روز نخست، به نظر می رسد ایران فاصله چندانی تا قهرمانی در مسابقات کشتی فرنگی جوانان جهان ندارد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ورزش سه ، اینطور که پیداست چند روز بعد از قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در امان اردن امشب قرار است فرنگی کاران کاپ قهرمانی جوانان جهان را بالای سر ببرند. 

مسابقات رده‌بندی و فینال کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در پنج وزن نخست شب گذشته برگزار و تیم ایران موفق به کسب سه طلا، یک نقره و یک عنوان پنجم شد. قدرت‌نمایی بچه‌ یوزهای ایرانی در اردن موجب شد آنان در پنج وزن نخست ۱۰۵ امتیاز تیمی کسب کرده و با اختلاف ۴۵ امتیازی نسبت به قرقیزستان در جایگاه نخست قرار گیرند. البته این تمام داستان درخشش جوانان ایران در اردن نیست بلکه شاگردان حمید باوفا در پنج وزن دوم نیز شانس کسب یک مدال طلا و چهار مدال برنز را دارند.

در پایان مسابقات پنج وزن نخست احمدرضا محسن‌نژاد در وزن ۶۳ کیلوگرم، علیرضا عبدولی در وزن ۷۷ کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا و ابوالفضل چوبانی در وزن ۸۷ کیلوگرم به مدال نقره رسید. همچنین در این رقابت‌ها علی احمدی‌وفا در جایگاه پنجم قرار گرفت و ۱۰ امتیاز تیمی را کسب کرد.
در پیکارهای پنج وزن دوم نیز یاسین یزدی در وزن ۸۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافته و برای نشان طلا به میدان خواهد رفت و امیررضا ده‌بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم و اهورا بویری دروزن ۶۷ کیلوگرم راهی دیدار رده‌بندی شدند. از سوی دیگر محمدمهدی میری در وزن ۷۲ کیلوگرم و امیررضا اکبری در وزن ۹۷ کیلوگرم در گروه بازنده‌ها حضور دارند و می توانند به مدال برنز هم برسند. 

فرنگی کاران جوان ایرانی در صورت شکست حریفان و کسب یک مدال طلا و چهار برنز می‌توانند در رقابت‌های روز دوم نیز ۸۵ امتیاز تیمی را کسب کنند و با ۱۹۰ امتیاز مقتدرانه به عنوان قهرمانی این دوره از پیکارها برسند.

اما در صورت باخت تمام نمایندگان ایران در رقابت‌های شانس مجدد، رده‌بندی و فینال فرنگی‌کاران حداقل ۵۵ امتیاز کسب خواهند کرد که مجموع امتیازات تیمی ایران را به عدد ۱۶۰ خواهد رساند و قهرمانی ایران را در رقابت‌های جوانان جهان تثبیت خواهد شد زیرا قرقیزستان، قزاقستان و گرجستان سه کشوری که در جدول رده‌های دوم تا چهارم را در اختیار دارند فاصله امتیازی زیادی با ایران دارند و شمار مدعیان رسیدن به سکوی مدالی آنان در برابر ایران کمتر است.

هر چند که برخی از این کشورها در روی کاغذ ممکن است شانسی برای رسیدن به سکوی قهرمانی داشته باشند اما با توجه به نتایج تیمی و انفرادی قهرمانی ایران تقریبا قطعی است.

Visits: 0

  • منبع خبر : ورزش سه