ایران در جست و جوی شکستن طلسم ژاپن در جام ملت‌های آسیا
ایران در جست و جوی شکستن طلسم ژاپن در جام ملت‌های آسیا
تیم ملی فوتبال کشورمان به دنبال شکستن طلسم مقابل ژاپن در جام ملت‌های آسیا است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۵ روز شنبه در مرحله یک چهارم جام ملت‌های آسیا مقابل ژاپن قرار می‌گیرد.

حساس‌ترین دیدار این مرحله که بین پرافتخارترین تیم قاره(ژاپن) و قهرمان سه دوره این مسابقات(ایران) برگزار می‌شود. تیم‌هایی که اکنون با قرار گرفتن در رتبه ۱۷ و ۲۱ رنکینگ فیفا، رتبه اول و دوم قاره کهن را در اختیار دارند.

سامورایی‌ها تاکنون ۱۸ بار مقابل تیم ملی کشورمان قرار گرفته‌اند که در نکته‌ای قابل توجه سهم هر تیم ۶ برد، ۶ تساوی و ۶ باخت بوده است.

با این وجود نکته‌ نگران کننده درخصوص بازی‌های ۲ تیم در تاریخ جام ملت‌ها این است که از ۴ دیدار برگزار شده در قالب این تورنمنت، ایران تاکنون یک بار هم برنده نشده است.

۲ تساوی بدون گل و ۲ شکست ماحصل عملکرد ایران مقابل ژاپن در تاریخ جام ملت‌ها است.

اولین بار در جام ملت‌های ۱۹۸۸ قطر ایران و ژاپن به تساوی بدون گل رضایت دادند اما در دوره ۱۹۹۲ در ورزشگاه پارک مین هیروشیما، ژاپن میزبان با تک گل کازویوشی میورا به برتری یک بر صفر رسید.

۱۲ سال بعد ۲ تیم باز هم در مرحله گروهی جام ملت‌‌ها مقابل هم قرار گرفتند که آن بازی در ورزشگاه المپیک چونگ‌کینگ چین صفر بر صفر تمام شد.

با این وجود تلخ‌ترین نتیجه و سنگین‌ترین شکست ایران در بازی با سامورایی‌ها در روز ۸ بهمن ۹۷ در ورزشگاه هزاء بن زاید العین رقم خورد که شاگردان هاجیمه موریاسو در روزی که کارلوس کی‌روش نتوانست از مهدی طارمی به دلیل محرومیت استفاده کند ۳ بر صفر برنده شده و به فینال جام ۲۰۱۹ رسیدند.

حال باید دید آیا طلسم نبردن ژاپن در جام ملت‌ها در بازی روز شنبه که باز هم ایران طارمی را در اختیار ندارد می‌شکند؟

Views: 3