امکان ثبت نام برخی متقاضیان سامانه یکپارچه در سایت یکی از خودروسازان
امکان ثبت نام برخی متقاضیان سامانه یکپارچه در سایت یکی از خودروسازان
مدیر سامانه یکپارچه خودرو گفت: شرایطی فراهم شده است تا متقاضیان خرید خودروهای کرمان موتور که در دور دوم سامانه یکپارچه ثبت نام کرده بودند و خودرو به آنها تخصیص داده نشده بود، از این شرکت خودرو خریداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی تقدسی اظهار داشت: سامانه یکپارچه عرضه خودرو شهریور امسال برای متقاضیانی که در دور دوم عرضه، خودرویی به آنها تخصیص نیافته است، باز می‌شود تا دوباره نسبت به انتخاب خودرو اقدام کنند.

مدیر سامانه یکپارچه خودرو با بیان اینکه در حال حاضر سامانه یکپارچه باز نشده است، افزود: شرکت کرمان موتور به تازگی اعلام کرده که برای تحویل خودرو به مشتریان ظرفیت‌هایی دارد، بنابراین با توجه به ظرفیت و آمادگی این شرکت برای تحویل خودرو، اسامی افرادی را که در دور دوم در سامانه یکپارچه خودرو برای خرید خودرو از شرکت کرمان موتور ثبت نام کرده بودند، به این خودروساز ارسال کرده‌ایم و لذا متقاضیان خرید خودرو در دور دوم سامانه که به علت محدودیت ظرفیت خودرویی به آنها تخصیص داده نشده بود، اکنون می‌توانند با ثبت نام در سایت کرمان موتور خودروی مورد نظر خود را تحویل بگیرند. 

وی با تاکید بر اینکه این متقاضیان در حال حاضر نیازی نیست که در سامانه ثبت کنند، بیان داشت: زیرا این افراد قبلا ثبت نام خود را در سامانه انجام داده بودند و اکنون فقط باید در سایت کرمان موتور ثبت نام کنند و بقیه مراحل را تا تحویل خودرو در آنجا طی کنند. 

وی بیان داشت: آمار دقیقی از تعداد متقاضیانی ثبت نام کننده در دور دوم که برای خرید خودرو از کرمان موتور اقدام کرده بودند و خودرویی به آنها تخصیص داده نشد، را نداریم، این متقاضیان به صورت تقریبی بین ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر هستند. 

* فرصت سامانه یکپارچه به متقاضیانی که با عدم تخصیص خودرو مواجه شدند

در دور دوم عرضه یکپارچه خودرو  به ۹۷ درصد از افرادی که در مرحله دوم عرضه خودرو در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی ثبت نام کرده بودند، طبق زمان بندی و براساس برنامه تولید خودروسازان داخلی خودرو تخصیص داده شد و براساس نوبت معین شده به این متقاضیان تا پایان سال ۱۴۰۳ خودرو داده می‌شود. 

به گفته مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو،  با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و همچنین محصولات جدید در شهریور ماه برای ۳ درصد باقیمانده (افراد متقاضیان مرحله دوم) که خودروی به آنها تخصیص داده نشده، ضمن حفظ اولویت آنها امکان انتخاب خودروی جدید فراهم می‌شود. 

وی بیان داشت: سامانه یکپارچه عرضه خودرو در شهریور ماه برای ۳ درصدی که در دور دوم عرضه یکپارچه در نوبت تحویل خودرو قرار نگرفته‌اند، باز می‌شود و در قالب طرحی با عنوان «طرح جایگزین» متقاضیانی که در دور دوم خودرویی نگرفته‌اند، می‌توانند خودروی خود را در سامانه انتخاب کنند و در نوبت تحویل خودرو قرار گیرند. 

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو بیان داشت: از آنجا که این متقاضیان ۳ درصد باقیمانده در دور دوم هستند که قبلا فرآیند ثبت‌نام دور دوم را طی کرده‌اند و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را  نیز نزد بانک بلوکه کرده بودند بنابراین با فراهم شدن فرصت انتخاب خودرو در «طرح جایگزین» فرصت دوباره‌ای برای انتخاب خودرو به آنها داده می‌شود و نیازی نیست که دوباره پولی را در نزد بانک بلوکه کنند. 

Visits: 5