افت بیش از ۱۷ دلاری طلا درمعاملات امروز
افت بیش از ۱۷ دلاری طلا درمعاملات امروز
قیمت طلا پس از افزایش شدید در روز جمعه، در معاملات امروز به علت فروش‌های فنی کاهش یافت اما نگرانی‌ها در مورد تشدید درگیری‌ها در غرب آسیا همچنان مانع از کاهش بیشتر قیمت طلا شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، قیمت طلا پس از افزایش شدید در روز جمعه، در معاملات امروز به علت فروش‌های فنی کاهش یافت.

هرچند نگرانی‌های در مورد تشدید درگیری‌ها در غرب آسیا همچنان مانع از کاهش قیمت طلا از سطح قیمتی ۱۹۰۰ دلار در هر اونس می‌شود.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۱۷ دلار و ۳۲ سنت کاهش ۱۹۱۵.۵۰ دلار فروخته شد. طلا روز جمعه به بالاترین رقم از ۲۰ سپتامبر رسید.

اوله هانسن، تحلیلگر ساکسوبانک گفت: «قیمت طلا به خوبی بالا مانده است زیرا هنوز بی‌ثباتی‌های بسیاری در ارتباط با غرب آسیا و احتمال تبدیل شدن آنها به موضوعی بسیار جدی وجود دارد.»

طلا اغلب در زمان بحران‌های سیاسی و مالی به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شود؛ قیمت این فلز گران‌بها در روز جمعه ۳.۴ درصد جهش کرد که بیشترین رشد یک روزه طلا در ۷ ماه گذشته به شمار می‌رود. دلیل این افزایش، تقاضای بالا و پیش‌خریدها بوده است.

پس از اینکه منابع مصری از توافق بر سر آتش‌بس خبر دادند، رژیم صهیونیستی آن را تکذیب کرد.

الکساندر زامپف، تاجر فلزات گران‌بها در هرائوس گفت، سرمایه‌گذاران در چنین دوره‌هایی به میزان زیادی به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری پایدار هستند و طلا بار دیگر این انتظارات را برآورده کرده است.

در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر خبرهای بیشتر در مورد جنگ رژیم صهیونیستی و حماس هستند، سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در اواخر این هفته نیز برای شفافیت بیشتر در مورد مسیر نرخ بهره آمریکا به دقت رصد می‌شود.

بازارا حدود ۹۰ درصد احتمال می‌دهد که فدرال رزرو نرخ بهره را در نشست سیاست‌گذاری ماه آینده بدون تغییر نگه دارد.

Visits: 1